Yogi Ferrell je tokrat dosegel le devet točk. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Dobrih 25 minut je kazalo na gladek poraz zmajev, ki pa so v zaključku tretje četrtine praktično izničili 17 točk zaostanka in v uvodnih minutah zadnje četrtine tudi izenačili. Trenutka niso znali izkoristiti. Venezia je sredi zadnjega dela znova pobegnila in po izključitvi trenerja Jurice Golemca zaradi dveh tehničnih napak ušla na dvomestno prednost, ki je v zadnjih štirih minutah ni zapravila.

Prvi strelec Olimpije je bil Jacob Pullen s 14 točkami, dve manj je dosegel Edo Murić. Jaka Blažič je 10 točkam dodal še 12 skokov. Pri Reyerju je bil s 17 točkami najučinkovitejši Mitchell Watt.

V 13 minutah zgolj devet točk
Ljubljančani so dobro začeli tekmo in po trojki Ejima po dobrih treh minutah povedli s 14:5. Takrat se je ustavilo. Venezia je do konca četrtine naredila delni izid 16:3. Podobna zgodba se je nadaljevala v drugi četrtini. Le štiri točke v uvodnih petih minutah slovenskih prvakov so Italijane privedle do prve dvomestne prednosti na tekmi. Tri minute pozneje je bilo 42:23. V dobrih 13 minutah prve in druge četrtine je Olimpija zmogla vsega devet točk. Trojke Olimpije v prvem polčasu 2/14, gostiteljev 7/15.

Pred zadnjo četrtino le minus tri
Prva polovica tretje četrtine ni prinesla preobrata. Venezia je nadzorovala potek tekme in še vedno vodila za 17. Toda nato so sledile italijanske črne minute. Pod taktirko Pullna so se zmaji dve minuti pred koncem približali na minus šest. Trojka Pullna v zadnjih sekundah tretje četrtine je pomenila, da so odšli Ljubljančani v zadnjih deset minut le s tremi točkami zaostanka (55:52).

Italijani so po izenačenju na 59 znova ušli sredi zadnje četrtine, ko so povedli za osem. Za nameček je dve tehnični napaki dobil Golemac, ki je moral zapustiti klop. Venezia je posledično v zadnje štiri minute vstopila s +10, kar je zadostovalo za precej mirno končnico.

Do konca skupinskega dela je še enajst tekem, iz vsake desetčlanske skupine pa bosta izpadli le dve ekipi.

Izjavi po tekmi

Edo Murić: "Tekmo smo odprli preveč zaspano in v prvem polčasu dobili preveč lahkih košev. V tretji četrtini smo pokazali naš karakter, se vrnili v boj za zmago, na koncu pa smo bili preveč utrujeni, pa tudi naši tekmeci so zadeli nekaj težkih metov. Venezia je zasluženo zmagala."

Miro Alilović, pomočnik glavnega trenerja Cedevite Olimpije: "Pokazali smo dva različna obraza. Nikakor ne moremo biti zadovoljni s prvim polčasom, saj smo tekmecu pustili, da na odmor odide s prednostjo 17 točk. To je na tej ravni absolutno preveč, zelo težko je takšno razliko obrniti. Kljub temu je bila reakcija naših igralcev v tretji četrtini zelo dobra. Iz minute v minuto smo razliko zmanjševali, na koncu pa so nas izgubljene žoge in nezbranost v napadu stale zmage. Seveda je k temu prispevala tudi izključitev našega glavnega trenerja."