Giannis Antetokounmpo je s 34 točkami postavil rekord kariere. Foto: Reuters
Serge Ibaka je bil najzaslužnejši za zmago Orlanda v San Antoniu. Foto: Reuters

Najprepričljivejši poraz je doživel branilec naslova Cleveland, ki je v Milwaukeeju klonil s 118:101. Pri Bucksih je blestel Grk Giannis Antetokounmpo, ki je s 34 točkami postavil rekord kariere. K temu je dodal 12 skokov in 5 podaj. Jabari Parker je dosegel 18 točk, Michael Beasley eno manj.

Milwakee, ki je v raketi dosegel kar 68 točk, si je odločilno prednost priigral v tretji četrtini (34:20). V zadnji je naskok znašal že 22 točk. Cavsi, ki so izgubili prvič v petih tekmah, so v prvi četrtini vodili za 14. LeBron James je dosegel 22 točk, a imel tudi 7 izgubljenih žog. "Štiri sem izgubil brez kakršnega koli pritiska. To je nemarnost," se je s pepelom posul James.

Orlando po šestih letih premagal San Antonia
Morda še večje presenečenje je domači poraz San Antonia, od katerega je bil s 95:83 boljši skromni Orlando. Magici, ki niso premagali Spursov na zadnjih desetih medsebojnih tekmah oziroma od decembra 2010, so prekinili niz devetih zaporednih zmag San Antonia. Varovanci Gregga Popovicha so imeli najslabši napadalni učinek sezone in 19 izgubljenih žog. V mesecu dni je to že četrti poraz San Antonia na domačem parketu. V prejšnji sezoni so izgubili le enkrat na 41 obračunih.

Pri San Antoniu je bil z 21 točkami najučinkovitejši Kawhi Leonard. Branilca Tony Parker in Danny Green sta skupaj dosegla le štiri točke ob metu 1/10. Pri Orlandu se je z 18 točkami najbolj izkazal Serge Ibaka.

Clippersi v Brooklynu zapravili veliko prednost
Večer presenečenj je dopolnil Brooklyn, ki je po dveh podaljških s 127:122 ugnal LA Clipperse. Izkazal se je Sean Kilpatrick, ki je ob 14 skokih 31 od svojih 38 točk dosegel v zadnji četrtini in obeh podaljških. Clippersi, ki so ob koncu tretje četrtine vodili že za 18, so doživeli tretji zaporedni poraz.

Gostom, ki so igrali brez Blaka Griffina, ni pomagal niti trojni dvojček Chrisa Paula. Organizator igre Clippersov je vknjižil 26 točk, 13 podaj in 10 skokov. DeAndre Jordan je 23 skokom dodal 21 točk.

7 točk in 7 podaj Udriha v 20 minutah
Detroit je s 112:89 slavil v Charlottu, Beno Udrih pa je v 20 minutah 7 točkam dodal 7 podaj. New Orleans je bil s 105:88 boljši od LA Lakersov, ki jih je z 41 točakmi in 16 skoki razbil Anthony Davis.

CHARLOTTE - DETROIT 89:112
Walker 23, Belinelli 11; Harris 24, Caldwell Pope in Morris po 18, Udrih 7 (met 3/5) in 7 podaj v 20 minutah.

BROOKLYN - LA CLIPPERS * 127:122
Kilpatrick 38, in 14 skokov, Lopez 27; Paul 26, 13 podaj in 10 skokov, Jordan 21 in 23 skokov.

MILWAUKEE - CLEVELAND 118:101
Antetokounmpo 34 in 12 skokov, Parker 18; James 22, Irving 20, Love 13 in 13 skokov.

NEW ORLEANS - LA LAKERS 105:88
Davis 41 in 16 skokov, Holiday 22; Williams 16, Randle 12 in 10 skokov.

SAN ANTONIO - ORLANDO 83:95
Leonard 21, Aldridge 16; Ibaka 18, Fournier 13.

UTAH - HOUSTON 120:101