Sergio Llull in James Nunnally sta bila glavna akterja zadnjih sekund. Foto: EPA

Izjemno izenačena tekma dveh evropskih velikanov je imela razburljivo končnico. V prvem polčasu je Fener dvakrat povedel za sedem, a je kraljevi klub hitro našel odgovor in ujel gostitelje. V tretji četrtini je bila najvišja razlika petih točk, ki si jo je priigral Real, a znova sta bili moštvi kmalu poravnani. Tudi v zadnji četrtini, ko je manjšo pobudo prevzela carigrajska zasedba, je bilo ves čas izenačeno. Dve minuti in pol pred koncem je ob prednosti Reala s 74:75 Kostas Slukas zaradi burnega odziva ob sodniški odločitvi dobil tehnično, ki je pa gostje niso izkoristili, saj je Sergio Llull zgrešil prosti met, zapravili pa so tudi napad, ki so ga imeli zatem. V zadnjo minuto sta moštvi vstopili izenačeni na 75.

Bobby Dixon je dobre pol minute pred koncem izgubil žogo. Llull je stekel v protinapad, a je bila nad njim storjena osebna napaka. Španski branilec je zadel oba prosta meta, na drugi strani pa se je Dixon z lepim prodorom mimo Gustava Ayona oddolžil za napako pred tem. Američan je izenačil na 77. Ostalo je še 17 sekund, napad Reala pa je neuspešno zaključil Llull. V skoku je bil najvišji Nunnally. Jaycee Carroll je skušal izbiti žogo in 1,7 sekunde pred koncem nespametno rojaka udaril po roki. Sodniki so piskali osebno napako. Nunnally je dal prvi prosti met, drugega pa namerno zgrešil. Z zmago se je Fener na drugem mestu lestvice izenačil z Realom. Luka Dončić je začel tekmo, nato odigral 15 minut, a se ni vpisal med strelce.

Visok poraz Emporio Armanija
Unics je s 100:79 nadigral Emporio Armani. Že prvo četrtino so gostitelji dobili za 11, a so se pred zadnjo četrtino gostje približali na -6, zatem pa prišli tudi na -4, a je sledil niz domačih košarkarjev 16:2, s katerim so štiri minute pred koncem tekme odločili dvoboj. Zoran Dragić je bil tretji strelec italijanskih prvakov. Desetim točkam je v 29 minutah dodal še pet skokov in tri podaje. Milančani so klonili tretjič zapored.

10. krog:
UNICS KAZAN - EMPORIO ARMANI
100:79 (35:24, 22:19, 16:26, 27:10)
Langford 25, Panin 18; McLean 16, Hickman 12, Dragić 10 (3/4 za dve, 1/6 za tri), 5 skokov in 3 podaje v 29 minutah.

FENERBAHČE - REAL MADRID
78:77 (23:19, 16:21, 18:17, 21:20)
Nunnally 18, Udoh 14; Randolph16 ... Dončić brez točk (0/2 za dve, 0/2 za tri), 2 skoka in 1 podaja v 15 minutah.

BROSE BAMBERG - CSKA MOSKVA
88:90 (16:17, 14:24, 28:20, 30:29)
Melli 26; Teodosić 31, Voroncevič 15.

MACCABI - ANADOLU EFES
77:86 (20:21, 20:26, 23:16, 14:23)
Smith in Zirbes po 13; Brown 22 in 12 skokov, Honeycutt 21 ... Omić 3 (1/1 za dve) in 2 skoka v 9 minutah.