Sergio Llull je bil z 21 točkami, 7 podajami in štirimi skoki statistično najboljši košarkar tekme. Foto: EPA

Moštvi igrata na tri zmage, Real pa lahko naslov ubrani v sredo, ko bo ob 20. uri naslednja tekma finalne serije.

Ključna je bila tretja četrtina, ki jo je Real dobil s 23:17, in odločilno četrtino začel s prednostjo 19 točk (91:74).

Sergio Llull je bil z 21 točkami (iz igre 8/14) in sedmimi podajami ter statističnim indeksom 30 prvo ime tekme, med junaki obračuna je bil tudi Rudy Fernandez (18 točk), ki je v tretji četrtini rešetal Barcelonin koš (12 točk v tem delu igre).

Luka Dončić, ki je na prvih dveh tekmah igral zelo malo, je v desetih minutah zbral 4 točke (iz igre 2/2) in 4 skoke. Vse točke je dosegel v drugi četrtini, ko je med drugim atraktivno končal protinapad (video). Priložnost je dobil tudi v zadnji četrtini.

Pri Barceloni, ki je vodila le enkrat (14:15), je bil prvi strelec hrvaški center Ante Tomić (18 točk).