Gal Mekel
Maccabi na kolenih v Stožicah

Najboljša strelca pri Ljubljančanih sta bila Sava Lešić s 16 točkami in Ronalds Zakis, ki jih je dosegel 13. Zeleno-beli se bodo kljub zmagi, njihovi prvi v drugem delu, od Evropskega pokala poslovili naslednji teden na gostovanju v Kazanu.
Zmaga varovancev Gašperja Potočnika je zaslužena. Bili so boljši praktično vseh štirideset minut. Gostje, ki so letos evropska tekmovanja začeli v Evroligi, nato pa zdrsnili v Evropski pokal, so vodili le na začetku, nato pa so zmaji prevzeli vajeti igre v svoje roke in jih suvereno držali vse do konca.

Zeleno-beli blesteli v drugi četrtini
Maccabi je imel prednost le na začetku srečanja, ko je Itay Segev zadel dvakrat zapored (6:10). Po prvi četrtini je vodila Olimpija za dve točki (19:17). V drugi četrtini so gostitelji hitro povedli s 25:17. Lešić je tri minute pred odmorom priigral Ljubljančanom že deset točk naskoka (37:27). Najvišjo prednost so dosegli ob koncu druge četrtine (42:31), na odmor pa so odšli s sedmimi točkami prednosti (45:38).
Mekel vlil upanje Maccabiju
V tretji četrtini se je razigral Gal Mekel (20 točk, 6/6 za dve), ki je v 26. minuti s trojko približal goste le na točko zaostanka (51:50). Tudi v zadnji četrtini so imeli gostitelji vseskozi minimalno prednost. V končnici je sijajni Lešić zadel dva prosta meta, zmago pa je potrdil Zakis 28 sekund pred koncem.
Čeprav zeleno-beli niso blesteli z meti z razdalje (2/16), pa so imeli dovolj razpoloženih igralcev. Visoko oceno si zaslužijo praktično vsi, le Vlatko Čančar se ni vpisal med strelce, v igro pa nista vstopila Luka Rupnik in Željko Zagorac.
Potočnik: Dokazali smo, da lahko igramo z vsakim
"Verjeli smo, da lahko zmagamo na tekmi proti slovitemu Maccabiju. Mislim, da takšna zmaga poplača njihov trud na treningih. Dokazali smo, da lahko igramo z vsakim. Že na naslednji tekmi bomo poskušali prikazati podobno igro. Mislim, da smo igrali dobro. Predvsem v skoku smo bili konkurenčni, mogoče smo izgubili kakšno žogo preveč, a po drugi strani Maccabi ni zadel dokaj odprtih metov. Mislim, da smo zasluženo zmagali," je bil zelo zadovoljen trener Potočnik.

Trener Maccabija Žan Tabak je bil razočaran: "Mislim, da smo odigrali slab prvi polčas. Fizično nismo bili na nivoju, saj smo prejeli kar 45 točk. Union Olimpija je trenutno fizično dominantnejša ekipa od nas. Imeli smo veliko število odprtih metov, ki jih nismo zadeli. Čestitam Unionu Olimpiji, ki si je zmago zaslužila."