Z vztrajnostjo in potrpežljivostjo smo v napadalno usmerjeni tekmi po podaljšku zasluženo zmagali. Zadovoljen sem tudi z igro nekaterih košarkarjev, ki se vračajo po poškodbi, in tistih, ki imajo sicer manjšo minutažo.

Gašper Okorn, trener Petrola Olimpije
Simon Petrov je lahko zadovoljen, saj so njegovi varovanci nanizali štiri zaporedne zmage. Foto: BoBo

Ljubljančani so sedmo prvenstveno zmago stežka dosegli, s tem so prekinili niz dveh zaporednih porazov.

Olimpija je bolje začela tekmo, povedla je s 7:0, a so se gostitelji zbrali in prvo četrtino so dobili s sedmimi točkami naskoka (27:20). V drugi četrtini se je Olimpija približala, na odmor pa so odšli gostitelji z minimalno prednostjo (47:46). Zmaji so v tretji četrtini povedli za pet točk (61:66), a Hopsi niso dovolili, da se Ljubljančani oddaljijo. Ravno nasprotno, do konca tretje četrtine so spet prevzeli vodstvo (70:69), ki so ga v zadnji četrtini še povišali (82:76).

Minuto pred koncem so Polzeljani vodili za štiri točke (88:83), a je po košu Špana in zadetih prostih metih Talora Battla Olimpija 22 sekund pred koncem zaostajala le še za točko (88:87). V končnici je Tjaž Rotar izkoristil le en prosti met (89:87), tako da je Olimpiji podaril možnost za izenačenje oziroma celo za zmago. Battle je z dvema točkama izenačil (89:89), o zmagovalcu je odločal podaljšek. V tem so varovanci Gašperja Okorna takoj prevzeli igro v svoje roke, vodili so že za devet točk (92:101). Gostitelji se niso predali, minuto pred iztekom podaljška so zaostajali le še za tri točke (98:101), a več niso zmogli. Pri Olimpiji je za tri točke zadel Špan, ki je s tem postavil končni izid tekme (98:104).

Talor Battle (Petrol Olimpija) in Duje Čup (Hopsi Polzela) sta bila prva strelca tekme - dosegla sta 23 točk.

Krka se je oddolžila Rogaški
Preostale tekme so bile odigrane v soboto. Krka nadaljuje zmagoviti niz, dosegla je četrto zaporedno zmago. Tokrat je v domači dvorani ugnala Rogaško (84:73), se ji oddolžila za poraz na prvi tekmi in jo ujela na lestvici.

Po tesnem uvodu se je tehtnica začela nagibati na stran Dolenjcev ob koncu druge četrtine. V zadnjih minutah je domačim namreč uspel delni izid 12:0, posebej razpoložen pa je bil v tem obdobju Domen Bratož, ki je žogo skozi obroč spravil kar trikrat.

Po menjavi strani je razlika narasla na +15 (41:35), nato pa so lanski finalisti prvenstva iz Rogaške začeli loviti zaostanek in se do zadnje četrtine približali na ulovljivih osem točk. Tudi krkaši so spoznali, da morajo zaigrati odločneje in že v uvodu v zadnji del so stvari postavili na svoje mesto. Šest zaporednih točk je nanizal Marko Jošilo, s tem je poskrbel za vodstvo z 62:48, ki ga gostje niso več resno ogrozili.

Zanimivo je bilo tudi v Laškem. Zlatorog je gostil Šenčur GGD, ki je po zelo izenačenem dvoboju klonil šele v zadnjih dveh minutah tekme, ko si je privoščil preveč napak in izgubljenih žog (87:92).

Prvouvrščena ekipa, Sixt Primorska, ki je okrepila trenerske vrste - glavnemu trenerju Jurici Golemcu bo pomagal nekdanji trener Šentjurja Andrej Žakelj, pa je brez težav ugnala zadnjeuvrščeno ekipo Šentjur (71:85).