Jamar Abrams

Američan v šentjurskem dresu Jacob Parker je pri izidu 76:74 od Ceole Clarka, ki je nase potegnil dva košarkarja, dobil žogo na trojko, počakal je, da je v obrambi Mahkovic stekel mimo. Nato je metal izza črte in zadel, a se je vmes čas že iztekel. Sašo Pukl si je ogledal posnetek, ki je potrdil, da je Parker prepozno metal.

Ko je Mahkovic nekaj manj kot štiri minute pred koncem zadel izza črte, je prednost zmajev znašala 12 točk. Izid 75:63 se ni spremenil do dveh minut in pol pred koncem srečanja. Tedaj pa je svojo serijo s trojko začel Parker. V delnem izidu 11:1, ko so Ljubljančani katastrofalno igrali v napadu, je Parker dal osem točk, tri je dodal Sandi Čebular in državni prvaki so celo imeli napad za zmago.

Igra Olimpije je bila znova polna nihanj. Visoko so zmaji že povedli, pa so varovanci Dejana Mihevca, ki imajo za sabo turbulentno sezono, vedno našli priključek. Skok so Šentjurčani dobili s 40:30. Prvi strelec tekme je bil Sava Lešić, ki je dal kar 28 točk. 18 jih je dodal Dawan Robinson. Pri Tajfunu se je z 19 najbolj izkazal Čebular.

Laščani zanesljivo povedli
Zlatorog, ki je v Ligi za prvaka igral suvereno in klonil le trikrat, upravičil vlogo favorita in na domačem parketu Treh lilij zanesljivo dobil prvo četrtfinalno tekmo. Vrsta Aleša Pipana je hitro prevzela pobudo in si že v prvi četrtini priigrala visoko prednost (33:20). Mala škofjeloška vrsta, ki jo vodi nekdanji Pipanov pomočnik v klubu in reprezentanci Aleksander Sekulić, se ni predala in kljub zaostanku za 19 točk v drugi četrtini (41:22) se je vrnila v igro.

V tretji četrtini se je po štirih minutah približala na 59:60, a Laščani so hitro našli odgovor. Gostje so se šest minut pred koncem približali na -6, kaj več pa jim ni uspelo. Jamar Abrams je prispeval 26 točk, Miha Vašl pa 25. Pri LTH Castingsu je bil s 23 prvi strelec Robert Abramović.

V sredo je Krka stežka v Novem mestu strla odpor Šenčurja, po velikem preobratu v zaključku tekme pa je bil Helios v Domžalah boljši od Rogaške. Povratni tekmi sredinih dvobojev bosta v soboto, četrtkovih pa v nedeljo.