Marko Luković in Sandi Čebular sta bila s 17 oziroma 15 točkami najboljša strelca Krke. Foto: www.alesfevzer.com

Predtem so imeli niz štirih zaporednih zmag.

Novomeščani so prvo četrtino, v kateri so zgrešili le štiri mete iz igre, dobili z 22:31, v nadaljevanju pa imeli tudi 13 točk prednosti (22:35). Nato je sledil preobrat in Črnogorci so z delnim izidom 13:2 na odmor odšli z vodstvom s 47:46, ko so povedli drugič na tekmi po začetnih 3:0.
V 29. minuti je bilo 59:58, do konca tretje četrtine je sledilo pet zaporednih točk Mornarja, a je Krka tudi v 35. minuti še držala korak z gostitelji (68:65). V predzadnji minuti je prednost narasla na 10 točk (81:71) in zmagovalec je bil odločen. Dolenjci so zgrešili kar 16 prostih metov (21/37) in imeli tudi 16 izgubljenih žog.
Mornar je slavil šele tretjič v Ligi ABA.