Kostas Slukas je v Milanu dosegel 18 točk, sedem skokov in štiri podaje. Foto: EPA
Felipe reyes
Felipe Reyes je bil prvi strelec Reala ob zmagi nad Unicsom. Foto: EPA
Maccabi
Maccabi je prišel v Pireju do velike zmage (73:80). Foto: EPA

Milančani so dolgo lovili goste in jih po zaslugi odlične tretje četrtine, ki so jo dobili s 27:14, 11 minut pred koncem ujeli oziroma prehiteli. Ko je Davide Pascolo zadel izza črte, je bilo pred zadnjo četrtino pet točk naskoka za italijanske prvake. Toda vrsta Željka Obradovića je dobro začela zadnjo četrtino in naredila delni izid 7:0. Prvi točki so gostitelji v zadnjem delu dosegli šele ob koncu četrte minute, ko so izenačili na 65. Do minute in pol pred koncem je milanski Olimpii uspelo dati le še dve točki in s Fenerjevo prednostjo osmih točk je bilo srečanje odločeno. Zadnja četrtina se je končala z 21:7 za carigrajsko moštvo, pri katerem je Kostas Slukas dal 18 točk. 17 jih je dosegel prvi domači strelec Rakim Sanders. Zoran Dragić je bil na parketu nekaj manj kot 20 minut, vpisal pa je tri točke ter po skok in podajo.

Real je Unicsu v prvem polčasu nekajkrat pobegnil na varno razliko, a tatarski košarkarji so vedno znova ujeli priključek. Po začetku drugega dela so prišli na vsega točko zaostanka, nato pa v 25. minuti celo povedli, ko je zadel Marko Banić. Real je hitro odgovoril in povedel za sedem, kolikor je znašala razlika tudi pred zadnjo četrtino. Gostitelji so kmalu vodili z dvomestno razliko. Dobre štiri minute pred koncem se je Unics še približal na -6, a ponovno je Real hitro našel odgovor in s trojkama Sergia Llulla ter Rudyja Fernandeza dokončno strl gostujoči odpor. Luka Dončić se v devetih minutah ni vpisal me strelce, je pa zbral dva skoka in tri podaje.

Anadolu Efes je na domačem parketu s 100:79 premagal Crveno zvezdo. Carigrajčani so pobudo prevzeli v drugi četrtini, ko so zaradi delnega izida 12:0 povedli za deset. Tudi pred zadnjo četrtino je bila takšna razlika, nato pa je slabih sedem minut pred koncem Zvezda prišla na vsega pet točk zaostanka (80:75), toda sledil je silovit odgovor gostiteljev in popoln beograjski mrk. V manj kot petih minutah je Efes naredil serijo 14:0 in na koncu slavil z visoko prednostjo. Charles Jenkins za Zvezdo in Derrick Brown za Efes sta dala po 20 točk. Alen Omić je igral malce manj kot deset minut in prispeval dve točki ter po en skok in podajo.

9. krog:
ANADOLU EFES - CRVENA ZVEZDA
100:79 (21:21, 26:19, 27:24, 26:15)
Brown 20, Cotton 19 ... Omić 2 (1/3 za dve), 1 skok in 1 podaja v 10 minutah; Jenkins 20.

70:79 (17:21, 19:23, 27:14, 7:21)
Sanders 17 ... Z. Dragić 3 (1/1 za dve, 0/2 za tri), 1 skok in 1 podaja v 20 minutah; Slukas 18, Dixon 14.

REAL MADRID - UNICS KAZAN
89:75 (25:17, 15:20, 22:18, 27:20)
Reyes 16, Llull 14 ... Dončić (0/1 za tri), 2 skoka in 3 podaje v 9 minutah; Parahuski 19.