Jaka Blažič je z Zvezdo izgubil v Berlinu. Foto: Crvena zvezda Telekom
Davis Bertans
Nesrečni Davis Bertans je takole zapustil parket v Milanu. Foto: EPA

Beogradu.

Zmaga nad Berlinčani je bila prva Zvezdina med Top 16, nato pa so Beograjčani dobili še dve tekmi in so brez možnosti za preboj v četrtfinale. V O2 Areni so gostje zelo slabo začeli tekmo in že po prvi četrtini so zaostajali za 13, do polčasa pa so gostitelji prednost povišali na 17. V drugem polčasu je Zvezda le strnila svoje vrste, a časa za preobrat je zmanjkalo. Boban Marjanović je blestel z novim dvojnim dvojčkom, ob desetih skokih pa je vpisal kar 27 točk. Jaka Blažič je v dobrih 16 minutah prispeval le dve točki. Pri Albi je bil z 18 točkami najboljši Marko Banić.

11 skokov Begića
Laboral Kutxa je klonila v Milanu (99:85). Blestel je Alessandro Gentile, ki je nasul kar 29 točk. Pri gostih se je izkazal Mirza Begić, ki je ujel kar 11 odbitih žog, prispeval pa je tudi osem točk. Koleno si je znova poškodoval košarkar Baskov Davis Bertans, ki je v preteklosti že imel ogromno težav s kolenom.

Barcelona je že v sredo slavila v Kaunasu (72:83). James Anderson je v domači vrsti dal 24 točk, pri Barci pa je bil s 16 prvi strelec Alex Abrines, Boštjan Nachbar pa je dodal dve točki. Izkušeni slovenski košarkar je na parketu prebil 16 minut. Ujel je tudi tri odbite žoge.

Real dobil obračun z Maccabijem
V petek je madridski Real za 10. zmago s 86:75 premagal branilca nalova Maccabi iz Tel Aviva. Real je uvodno četrtino dobil s 27:13, nato pa vodstva ni več izpustil iz rok. Težje delo je imel Panathinaikos v Carigradu, kjer je Galatasaray padel s 86:84.

Zveneče ime v Cantuju
Metta World Peace
, nekdaj znan kot Ron Artest, bo do konca sezone igral za nekdanjega italijanskega evroligaša Cantu. Razvpiti 35-letni košarkar je bil z Lakersi leta 2010 prvak Lige NBA, igral je tudi na tekmi All Star, leta 2004 pa je bil izbran za najboljšega obrambnega igralca lige.