Miha Lapornik je bil z 22 točkami (iz igre 8/15, od tega trojke 3/6) najboljši strelec večera, ob tem pa je imel še štiri skoke in dve podaji. Foto: www.alesfevzer.com
Lapornik: Ob 97 dobljenih točkah poraz neizbežen

V 24. minuti tekme 5. kroga Lige prvakov je Neptunas povedel s 56:74. Olimpiji je zaostanek uspelo občutno znižati (80:86), v finišu pa je bila premalo zbrana za preobrat. Prvi strelec tekme je bil Miha Lapornik z 22 točkami. Olimpijo je spet pokopala zelo slaba obramba (že do polčasa je prejela 56 točk), izgubila je tudi skok (26:38). Organizator igre Scottie Reynolds se je vrnil po poškodbi, vendar še ni pravi in je igral le dobrih enajst minut.

V uvodu razpoložen samo Lazić
Petrol Olimpija je pred 500 gledalci dvoboj začela s peterko Špan, Sanon, Lazić, Jones in Radulović, ki ga je po petih minutah zamenjal Begić. V uvodu je bil vroč le Aleksandar Lazić, ki je v dobrih šestih minutah dosegel osem točk. Olimpija je bila uspešna pri metih za tri točke (v prvih 20 minutah 7/13), tudi izgubljene žoge ji niso predstavljale težave (4), toda spet je pozabila na obrambo in gostje so 50 točk dosegli že po 18 minutah.

Ob polčasu 9 točk prednosti za goste
V 12. minuti je Tomas Delininkaitis, ki je bil na koncu najboljši strelec Neptunasa (20) s štirimi točkami v enem napadu poskrbel za vodstvo 19:33, ob njegovi deveti točki pa je bilo že 21:38. Olimpija se je pod taktirko Mihe Lapornika (11 točk v prvem polčasu) prebudila v napadu in s sedmimi zaporednimi točkami vzpostavila ravnotežje. Blaž Mesiček je z zabijanjem poskrbel za končni izid polčasa 47:56.

Z nizom 10:0 Olimpija prebudila gledalce
V tretji četrtini so si gostje iz Klaipede po delnem izidu 0:7 spet priborili 17 točk prednosti in malo pozneje vodili tudi za 18 (56:74). A Olimpija je imela še en preblisk: Lapornik je s prodorom zaokrožil niz desetih Olimpijinih točk brez odgovora tekmeca za znižanje na 66:74. Na polovici zadnje četrtine je Blaž Mesiček s svojo 16. točko zadel met s polrazdalje in znižal na 80:86. Zadnjo besedo je imel spet Neptunas: koš Gitisa Masiulisa in zabijanje Jeraia Granta sta mu prinesla varnih deset točk zaloge, Olimpija pa je delala preveč napak, da bi lahko upala na uspeh. Je pa res, da časa za pripravo ni bilo, saj so gostje v Ljubljano prispeli prej kot Olimpija iz Podgorice.

Tigri ostajajo neporaženi
V sedmem krogu Lige Aba2 sta od treh slovenskih moštev zmagali Sixt Primorska, ki ostaja edina neporažena ekipa v ligi, ter Rogaška, ki na domačem parketu še ne pozna poraza. Neuspešen je bil Helios Suns. Sixt Primorska je drugo tekmo zaporedoma dobila v zadnjih minutah. Na gostovanju v Mostarju je zadržala nalet Zrinjskega in slavila s 63:66. Ključna je bila tretja četrtina (10:22) in odlična igra Lancea Harrisa (skupaj 17 točk) v zaključku tekme. Rogaška je bila doma boljša od Sutjeske iz Nikšiča s 95:81, Helios pa je v Cetinju doživel četrti poraz v zadnjih petih tekmah v ligi Aba2 in skupno petega v sedmih krogih. Lovčen je slavil z 79:58.