Sašo Zagorac, 31-letni center Zlatoroga, je bil s 16 točkami najboljši strelec slovenske reprezentance B. Na kitajski turneji igra odlično in s tem
Sašo Zagorac, 31-letni center Zlatoroga, je bil s 16 točkami najboljši strelec slovenske reprezentance B. Na kitajski turneji igra odlično in s tem "izziva" selektorja A-reprezentance Jureta Zdovca. Foto: www.alesfevzer.com

Slovenija je proti selekciji igralcev NCAA že po prvi četrtini vodila za 13 točk, ob polčasu pa je bilo 44:33. "Z agresivno obrambo in hitrimi protinapadi smo dobro odprli tekmo. V drugi četrtini smo za trenutek popustili in Američani so s skokom v napadu prihajali do drugih akcij. V nadaljevanju tekme smo spet začeli igrati agresivno košarko, ki nam je prinesla zanesljivo zmago. Z izjemo nekaj minut v drugi četrtini si igralci zaslužijo čestitke," je povedal selektor Rado Trifunović.

V soboto bo Slovenija igrala s Kitajsko B (ob 13. uri po slovenskem času), v nedeljo pa bo kitajsko turnejo končala z dvobojem proti Danski (ob 13. uri).