Srbi so se po visoki zmagi nad Angolo opekli z Nemci. Foto: Reuters
Roko Ukić je bil skupaj z Bojanom Bogdanovićem najboljši strelec Hrvaške. Pri Iranu je blestel Kamed Hadadi. Foto: Reuters
Linas Kleiza
Kanadčani niso našli rešitve za Linasa Kleizo. Foto: Reuters
Libanon - Francija
V Izmirju so na tekmi med Libanonom in Francijo imeli kar nekaj težav s koši. Foto: Reuters
Vassilis Spanoulis
Vassilis Spanoulis je blestel na srečanju s Portorikom. Foto: Reuters

Hrvaška reprezentanca je proti Iranu upravičila vlogo favorita. Po prvem polčasu je vrsta Josipa Vrankovića vodila z 20 točkami razlike (44:24). Tekmo je pozorno spremljal tudi slovenski strokovni štab, ki je predvsem v tretji četrtini lahko videl, kje so glavne slabosti južnih sosedov. Hamed Hadadi je znova potrdil, da je daleč najboljši iranski košarkar. Vknjižil je 27 točk in 9 skokov, dokazal pa je, da ima kljub 218 centimetrom kar "mehko" roko, saj je zadel tudi dve trojki.
Nemci za zdaj prijetno presenečenje
Srbi so v prvem krogu dosegli veličastno zmago nad Angolo (94:44), drugi dan prvenstva pa doživeli prvo razočaranje. Aktualne evropske podprvake so premagali Nemci, ki so se dobro upirali že Argentini, proti Srbiji pa le vknjižili prvi par točk v Turčiji.

Aleksandar Rašić, ki je bil najboljši strelec na prvi tekmi, je 19 sekund pred koncem rednega dela s trojko izid poravnal na 69:69. Nemčija je prevzela pobudo, a so se "orli" tudi v prvem podaljšku "rešili". Trojko je za 73:73 zadel Milenko Tepić. V 49. minuti je Jan-Hendrik Jagla izza črte povedel Nemce z 82:77. Vrsta Dušana Ivkovića se je prek Rašića vrnila v igro, a je bil Tepić ob koncu v prodoru neuspešen.
Zanesljiva zmaga branilcev naslova
Svetovni prvaki Španci so po uvodnem porazu s Francozi proti Novozelandcem popravili vtis in po Američanih dosegli drugo sototico prvenstva (101:84). Najzaslužnejša za uspeh izbrancev italijanskega strokovnjaka Sergia Scariola sta bila Marc Gasol in kapetan Juan Carlos Navarro. Pri poražencih je največ točk, 21, znova dosegel Kirk Penney, ki je z 38 točkami blestel na prvi tekmi turnirja.
Kanadčani proti Litvi pokazali drug obraz
Kanada, ki je v prvi tekmi nekoliko presenetljivo izgubila z Libanonom, je tokrat namučila Litvo. Varovanci Kestutisa Kemzure so slavili z vsega dvema točkama razlike (70:68). Najboljši strelec tekme je bil Linas Kleiza (18). Litovski košarkar, ki se iz Olympiacosa letos vrača v Ligo NBA, je v statistiko vpisal še deset skokov.