Košarkarji Uniona Olimpije so se brez večjih težav uvrstili v polfinale pokala. Foto: www.alesfevzer.com
Union Olimpija zlahka v polfinale

Ljubljančani so prvo tekmo v torek gladko dobili s 87:70. Pravzaprav so ves čas nadzorovali potek srečanja, lepo prednost so si nabrali že v prvi četrtini, ki so jo dobili z 19:8.

Domžalčanom je v drugi polovici tekme sicer uspel delni izid 11:2, s katerim so se Ljubljančanom približali na pet točk zaostanka, a je nato Gregor Hrovat odgovoril s trojko (52:60).

Zeleno-beli so tekmo mirno pripeljali do konca, pridno so izkoriščali napake gostiteljev in iz protinapadov dosegali lahke točke. Končni izid je z dvema zadetima prostima metoma pol minute pred koncem postavil Nejc Klavžar.

Za Helios je največ točk zbral Tomaš Kyzlink, dosegel jih je 25, najučinkovitejši igralec Ljubljančanov je bil s 16 točkami kapetan Hrovat. Zmaga je pri zmajih sicer terjala tudi davek, saj se je na tekmi poškodoval Devin Oliver. Slednjega sta po zadnji sireni na tekmi v garderobo odnesla soigralca.

Zlatorog strl odpor Rogaške
V obračunu Zlatoroga in Rogaške je prva tekma pokazala, da bo razplet tesen, jasno pa je bilo, da bo o o udeležencu zaključnega turnirja odločala današnja druga tekma. Zlatorog je kmalu po začetku drugega polčasa ujel priključek in ga držal do konca tretje četrtine, ko je povedel z 59:55. Dobre štiri minute pred koncem tekme se je Rogaška približala na tri točke zaostanka, tolikšna razlika je bila tudi 28 sekund pred zadnjim zvokom sirene v Treh lilijah. Darwin Davis je zatem zgrešil trojko, na drugi strani je Ramo Rizvić tri sekunde pred koncem tekme zadel dva prosta meta, Zlatorog popeljal do +5 (75:70) in odločil zmagovalca.