Luka Dončić je za dve metal 5/7, za tri 1/5. Foto: EPA

ć.

Slovenski košarkarski biser je bil igralec tekme derbija 28. kroga španskega prvenstva, v katerem je Real Madrid premagal Baskonio s 86:82. Dončić je bil s 15 točkami prvi strelec Madridčanov, ob tem je zbral še 13 skokov, štiri podaje in štiri ukradene žoge v 30 minutah igre za statistični indeks 32.
18-letnik je nekajkrat dvignil dvorano na noge. Še posebej je zablestel ob koncu prvega dela, ko je v zadnjem napadu dolgo vodil žogo, nato pa hladnokrvno izza hrbta podal žogo med Larkinom in Tilliejem do Hunterja, ki je živalsko zabil.

Najučinkovitejši pri Baskih je bil Rodrigue Beaubois z 19 točkami. Jaka Blažič se v osmih minutah ni vpisal med strelce.

Real se je z izkupičkom 19 zmag in sedmih porazov prebil na drugo mesto španskega prvenstva. Vodi Valencia, ki ima razmerje 19:6.