Domžalski košarkarji so držali korak s tekmeci do začetka druge četrtine (17:16), potem pa so Čehi z delnim izidom 8:0 pobegnili (25:16). Ob koncu polčasa so vodili za 13 točk (35:22), v drugem delu pa so domačini le še potrdili premoč. Predvsem v tretji četrtini so povišali ritem in povsem razbili goste iz Slovenije. Prednost je rasla iz minute v minuto, v zadnjih deset minut so vstopili z 28 točkami naskoka (62:34). Zadnja četrtina je bila tako zgolj formalnost, najvišja prednost je znašala 35 točk (78:43).
Trener Jakša Vulić je imel na tekmi samo devet igralcev, potem ko se je v ponedeljek sporazumno razšel s Kylom Caseyjem.

Helios, ki je iz igre metal le 35-odstotno uspešno (22/62), naslednja tekma v tem tekmovanju čaka 13. decembra, ko bodo gostovali pri Monacu.
Liga prvakov, skupina A, 7. krog:
NYMBURK
- HELIOS SUNS
85:55 (15:14, 20:8, 27:12, 23:21)
Sant-Roos 16, Allen 14, Meier 13; Kyzlink 16, Curry 13, Atanacković 12, Remekun 4 in 10 skokov, Močnik in Oman po 3, Vesel in Bolčina po 2.

V drugi del se uvrstijo
štiri najboljše ekipe iz vsake skupine in štirje najboljši petouvrščeni iz petih skupin. Naslednja tri mesta vodijo v Fibin evropski pokal.