Sasu Salin je bil z 21 točkami znova najučinkovitejši pri Olimpiji. Finec je odličnemu strelskemu izkupičku dodal še deset skokov za dvojni dvojček. Foto: www.alesfevzer.com
Mirza Begić
Mirza Begić, ki naj bi bil blizu odhoda v Anadolu Efes, je bil s 17 točkami med najzaslužnejšimi za zmago domačih. Foto: Aleš Fevžer
Klemen Prepelič
Klemen Prepelič je ob koncu prve četrtine zadel "noro" trojko s svoje polovice, a je bil za drobec sekunde prepozen. Foto: www.alesfevzer.com
Green Dragons
Košarkarji Olimpije premagali Zenit

Ljubljančani so pred približno 3.700 gledalci odlično začeli tekmo. Zadeli so pet zaporednih trojk (Sasu Salin in Halil Kanacević po 2) v prav toliko minutah za vodstvo z 20:9. Zenit je bil tudi po minuti odmora v napadu povsem izgubljen, kar so zmaji znali izkoristiti. Hristo Nikolov je s trojko in zabijanjem v 7. minuti povišal na 25:11.

Odličen polčas zmajev za +15
Varovanci Aleša Pipana so na prvi odmor odšli s +12 (26:14). Gostje so že na začetku druge četrtine zaigrali bolje in se v manj kot dveh minutah približali na 28:23. A Olimpija je odbila napad, tako da je po košu Mirze Begića semafor v 15. minuti znova kazal +10 (36:26). Ljubljančani so tudi nadaljevali odlično, posebej razpoložen je bil Begić, ki je s 13. točko povišal na 51:36. Zeleno-beli so iz igre metali kar 65-odstotno (17/26), trojke 6/7.

Dolgo časa suvereno vodstvo zeleno-belih
Olimpija je tudi po glavnem odmoru nadaljevala v visokem ritmu. Razpoloženi Ljubljančani gostom niso dovolili, da bi se jim približali na manj kot 11 točk razlike. Pet sekund pred koncem tretje četrtine je Marko Marinović zadel trojko za 76:61. Gostje se niso predali. S serijo košev so se tri minute pred koncem približali le na -5 (80:75). Zmaji so nekoliko lažje zadihali po prostih metih Begića in Luke Rupnika (84:75).

Domači slavili zmago kljub 15 zgrešenim prostim metom
A Zenit je manj kot dve minuti pred koncem po trojki Camerona Jonesa kazal le -4 (85:81). V napeti končnici so imeli gostje pri zaostanku s 84:87 napad za izenačenje, a je Dmitrij Kulagin zgrešil trojko. Žogo je ujel Salin, nato pa s prostih metov, Olimpija jih je zgrešila kar 15 (21:36), zapečatil usodo gostov.

Aleš Pipan, trener Uniona Olimpije: "Čestitke fantom, ki jim ni bilo lahko. Še smo čutili posledice tekme proti Metalcu, ki pa smo jih dobro prenesli. Z agresivno obrambo smo gostom onemogočali igro v napadu. Dobro smo skakali tako v napadu in obrambi. V napadu smo igrali dokaj poletno. Na koncu smo zopet popustili, predvsem zaradi nekaterih napačnih odločitev. Ko je bilo treba igro umiriti, smo noreli, ko pa bi morali odigrati hitro, smo se pa zaustavljali. Podarili smo jim nekaj žog, ki smo jih že imeli v rokah. Izkušeni gostje so to dobro izkoristili. Če bi moji igralci zadevali proste mete, ta tekma verjetno ne bi bila napeta vse do konca."

Vasilij Karašev, trener Zenita: "Na začetku smo jim dovolili preveč odprtih metov. Vrnili smo se v drugem polčasu, a je naš vodja na parketu dobil nekaj osebnih napak, potem pa so domačini zopet naredili prednost, ko smo v igri imeli mlajše igralce. Na koncu smo bili primorani igrati z nizko peterko, ki pa ni dobila skoka, zgrešili smo nekaj lahkih košev in domačini so zasluženo zmagali tekmo."

Union Olimpija bo v naslednjem krogu 11. novembra gostovala v Rigi.