Jaka Blažič je bil v odločilnih trenutkih zbran pri prostih metih. Foto: Aleš Fevžer
Čedomir Vitkovac
Ljubljančanom ni uspelo ustaviti Čedomirja Vitkovaca, ki je dosegel kar 33 točk. Foto: Aleš Fevžer
Aron Baynes
Aron Baynes je dobil peto osebno napako v prvem podaljšku. Foto: Aleš Fevžer

Za Ljubljančane je bila tekma ključna v boju za čim višja mesta v Ligi ABA, saj bi jih poraz pahnil v spodnji del razpredelnice. Zmaga, ki jo lahko nadgradijo že v četrtek na novi domači tekmi proti Radničkemu, pa jim daje zagon za trdo delo med prazniki.

Zelo zanimivo je bilo tudi ob parketu, saj si je tekmo ogledalo dvanajst slovenskih lepotic, ki so pozirale za klubski koledar. Jerneja Podbevšek Zembrovky, Jinny Ribič, Daša Podržaj Hrvatič, Iryna Osypenko Nemec, Renata Bohinc Peterka, Alenka Košir, Sanja Grohar, Tjaša Kokalj, Živa Vadnov, Nives Orešnik, Sabina Remar in Iris Mulej bodo naslednje leto krasile koledar, katerega izkupiček bo klub namenil pomoči potrebnim.

Po slabem štartu so se zeleno-beli prebudili
Gostje so začeli precej bolje, Čedomir Vitkovac (33 točk) je nanizal sedem točk zapored (4:12). Ljubljančanom je z dvema košema Jake Blažiča uspelo ujeti priključek do konca uvodne četrtine (16:20). Gostitelji so prvič povedli po trojki Sasuja Salina v 16. minuti (26:25). Ob odmoru je bilo 32:30.
Z delnim izidom 7:0 si je Olimpija nabrala že osem točk naskoka (43:35), vendar se je Črnogorci uspelo vrniti in po 30 minutah so zeleno-beli vodili le za točko (43:42).
Pri gostih sta izstopala Vladimir Mihailović in izjemni Vitkovac, ki je s trojko v 35. minuti poskrbel za novo vodstvo Budućnosti (46:49). V izenačeni končnici je Teemu Rannikko zadel dva prosta meta (60:58), a je na drugi strani izenačil Mihailović. Union Olimpija je imela zadnji napad dobre tri sekunde za morebitno zmago, Rannikko pa je zgrešil s sredine igrišča.
Rannikko junak v drugem podaljšku
V prvem podaljšku so bili zmagi bližje igralci Budućnosti, ki pa v zadnjih sedmih sekundah niso našli poti do koša, Nikola Ivanović je zgrešil trojko ob sireni. Blažič je pred tem z dvema prostima metoma izenačil (70:70).
V drugem podaljšku je sijajni Vitkovac zadel za tri točke (77:80) in dodal še dva prosta meta (79:82). Olimpijo je iz skoraj že izgubljenega položaja rešil Rannikko, ki je zadel prvi prosti met, drugega namenoma zgrešil, ujel odbito žogo in izenačil na 82:82. Mihailović je zgrešil met za zmago Črnogorcev.
Ključne štiri točke Omića
V tretjem podaljšku je Alen Omić zadel dva prosta meta, natančen pa je bil še izpod koša za 94:90. Demarquis Bost je znižal, Blažič pa je zadel le enkrat (95:92), ob sireni pa Bost iz desetih metrov ni uspel izenačiti.
Ljubljančani so prvič v tej sezoni v Ligi ABA zmagali trikrat zapored.