Jaka Blažič je z Zvezdo letos osvojil kar tri lovorike. Foto: ABA

Prvo tekmo je Zvezda dobila z 78:64, drugo z 72:69, odločilno tretjo pa z 58:54. V razburljivem obračunu je Partizan vodil ob polčasu za devet, a je z odlično tretjo četrtino Zvezda prevzela pobudo. V dramatični zadnji minuti je Mihajlo Andrić zgrešil trojko za izenačenje, zmago pa je s črte prostih metov potrdil Maik Zirbes.

Najboljša strelca novih prvakov sta bila na tretji tekmi kapetan Luka Mitrović in Branko Lazić, ki sta dala po 13 točk. 17 točk je pri Partizanu dosegel Nikola Milutinov. Jaka Blažič v finalu ni veliko igral, na prvi tekmi se ni vpisal med strelce, na drugi je dal štiri točke, na tretji pa dve. Edo Murić je zaradi poškodovane rame že pred časom končal sezono.

Za rdeče-belimi je sanjska sezona, saj so osvojili trojno krono. Prvič so osvojili Ligo ABA, vmes postali pokalni prvaki, piko na i pa so postavili z naslovom srbskega prvaka, obenem so zaigrali tudi v Top 16 Evrolige. V državnem prvenstvu so prekinili 13-letno vladavino črno-belega parnega valjaka.