Valentino Lazaro
Valentino Lazaro je Salzburg v Zagrebu popeljal v vodstvo. Foto: EPA

Ta je Romunom zabil trojček, vredno pa je poudariti tudi to, da je zapravil dve 11-metrovki. Ob odličnem Argentincu sta se med strelce vpisala še David Silva in Nolito.

Agüero osrednje ime srečanja
Agüero bi lahko že v 8. minuti svojo ekipo popeljal v vodstvo, a je s slabo izvedbo zapravil najstrožjo kazen. Angleži so kmalu zatem povedli, potem ko je v polno zadel David Silva. V 21. minuti so si sinjemodri priborili še drugo enajstmetrovko, in še drugič se Agüeru ni uspelo vpisati med strelce - žogo je poslal krepko čez prečko. Vseeno je še pred odmorom zatresel mrežo. Po podaji Raheema Sterlinga je lepo zavrtinčil žogo in jo poslal za hrbet nemočnega Florina Nite. V nadaljevanju so gostje z Etihada mrežo zatresli še trikrat. Najprej je že v četrti minuti nadaljevanja prednost na 3:0 povišal Nolito, sledila sta še zadetka Agüera.

V 78. minuti je Agüero izkoristil zelo slabo postavljeno domačo obrambo in zadel v spodnji levi kot, tretji zadetek je dopolnil minuto pred koncem rednega dela srečanja, ko je sprejel odlično globinsko podajo Fernandinha in hladnokrvno zaključil za končnih 5:0.

Rog preprečil slavje Salzburga v Zagrebu
Dinamo je v Zagrebu remiziral s Salzburgom. Zagrebčani so se po slabi uri igre znašli v zaostanku, potem ko je Valentino Lazaro izkoristil odličen predložek in žogo z glavo ob desni vratnici poslal v mrežo za 0:1. Gostitelji so izid poravnali z bele točke v 76. minuti. Prekršek za najstrožjo kazen je storil Bernardo, z 11 metrov pa je bil natančen Marko Rog. Dve minuti pred iztekom rednega dela srečanja je imel Salzburgov Stefan Lainer sijajno priložnost za zmagoviti zadetek, a je žogo poslal desno od vrat.