Arda Turan (desno) je dosegel svoj prvi hat-trick v dresu Barcelone. Foto: Reuters
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski je v 28. minuti zadel s prostega strela. Foto: Reuters
Miha Mevlja in Gaston Pereiro
Dvoboj Mihe Mevlje in Gastona Pereira v Eindhovnu. Foto: Reuters

Bešiktaš, ki bi si uvrstitev med 16 zagotovil s tremi točkami, je namreč v Kijevu doživel polom, saj je pred Dinamom klonil s 6:0. Tekmo je končal z dvema igralcema manj.
Na stadionu Luz so seveda spremljali dogajanje v Ukrajini, kjer so Turki že po pol ure izgubljali s 3:0, kar je pomenilo, da bosta napredovala oba tekmeca v portugalski prestolnici. Neapeljčani so povedli v 60. minuti, ko je Jose Maria Callejon poslal žogo čez vratarja Edersona. V 79. minuti je po lepem prodoru v kazenskem prostoru na 0:2 povišal rezervist Dries Mertens, ki je podal pri prvem golu. Častni zadetek za gostitelje je po ukradeni žogi v 87. minuti prispeval Raul Jimenez. To je bil prvi domači poraz Benfice po lanskem februarju.
Ludogorec presenetil Parižane
V skupini A je Arsenal z visoko zmago v Baslu z 1:4 (tri zadetke je dosegel Španec Lucas Perez) prehitel PSG na prvem mestu, saj so Francozi doma le remizirali proti Ludogorcu (2:2). Bolgari, ki so dvakrat vodili in izenačujoči gol prejeli v 92. minuti, se veselijo nadaljevanja sezone v Evropski ligi. Basel, pri katerem v ekipi ni bilo Andraža Šporarja, je končal letošnjo evropsko pot, topničarji pa so na vrhu skupine prvič po letu 2011.
Turan uspešno nadomestil Neymarja
Prvo, drugo in tretje mesto v skupini C so bila oddana že prej. Barcelona je na zadnji tekmi s 4:0 odpravila Borussio Mönchengladbach, s hat-trickom v razmiku 17 minut v drugem polčasu je navdušil Arda Turan. Turek je igral namesto kaznovanega Neymarja in tudi podal pri vodilnem golu Lionela Messija. Manchester City in Celtic sta se razšla z 1:1.
Lewandowski matiral Oblaka s prostega strela
Obračun Bayerna in Atletica v skupini D je bil prav tako le prestižnega pomena, saj so si Madridčani že prej zagotovili prvo mesto. Edini zadetek na Allianz Areni so gledalci videli v 28. minuti, ko je Jana Oblaka s prostega strela čez živi zid premagal Robert Lewandowski. Žoga je končala v zgornjem kotu.
Rostov, za katerega je vso tekmo znova igral Miha Mevlja, je v Eindhovnu osvojil želeno točko (0:0) in bo spomladi nadaljeval v Evropski ligi. Mevlja je bil po ocenah statističnega portala WhoScored najboljši igralec tekme.