Neymar in Lionel Messi v letošnji sezoni za enkrat odlično sodelujeta. Foto: EPA
Messi je letos odličen tudi kot podajalec, saj je v državnem prvenstvu zbral že pet podaj. Foto: EPA

Barca tako ostaja še brez prejetega gola na petih tekmah letos (tudi v Ligi prvakov je mrežo ohranila nedotaknjeno), Levante pa ostaja zadnji in brez danega zadetka v tej sezoni La Lige. Katalonci so takoj prevzeli pobudo, a po izgubljeni žogi tokrat neprepričljivega Ivana Rakitića so prvo veliko priložnost imeli gostitelji, ko je Jose Luis Morales pobegnil Jeremyju Mathieuju, toda pred Victorjem Casadeusem je še pravočasno posredoval prav Rakitić. Nato je dve veliki priložnosti zapravil Neymar, ki pa je v 34. minuti popeljal Barco v vodstvo. Za tretji gol zapored mu je podal Lionel Messi, ki je mojstrsko žogo spravil prek obrambe, Neymar pa je obšel Jesusa Fernandeza in zatresel mrežo.

Po lepi akciji Neymarja in Andresa Inieste je Messija v kazenskem prostoru podrl Tono, sodnik je upravičeno pokazal na belo točko, a izključil Loukasa Vyntro. Messi je izvedel enajstmetrovko, a streljal mimo vrat. Še pred odmorom je Barca povišala prednost. Po odbiti žogi je z močnim strelom s prve prvi gol v novem klubu dal Rakitić.

V drugem polčasu je najprej na 3:0 povišal Sandro Ramirez, ki je v igro vstopil namesto poškodovanega Neymarja. Mladeniču je lepo podal Messi, ki je v štirih krogih Primere zbral že štiri podaje za gol. V 64. minuti sta lepo kombinirala Sandro, ki je podal s peto, in Jordi Alba, ki je hitro stekel v kazenski prostor, akcijo pa je z golom zaključil Pedro Rodriguez. Končni izid je po veliki napaki Jesusa z lobom z desnico postavil Messi.