Bayern zanesljivo vodi v nemškem prvenstvu. Foto: EPA
Borussia Mönchengladbach
Veselje nogometašev Borussie Mönchengladbach po veliki točki. Foto: EPA

Münchenčani ohranjajo štiri točke naskoka pred tekmeci in so mirno na poti, čeprav je še zelo zgodaj, a vseeno, k zanesljivi ubranitvi naslova. Bayern je na zahod Nemčije odpotoval na krilih štirih zaporednih zmag, na katerih je zabil kar 16 golov, prejel pa nobenega, a drugič v sezoni ni uspel zatresti mreže.

Gostitelji so bili nevarnejši in po protinapadih Maxa Kruseja in Andreja Hahna se je s posredovanji izkazal Manuel Neuer, pri slednjem pa je veselje Raffaelu preprečil Mehdi Benatia. V domači obrambi sta bila zanesljiva Martin Stranzl in Alvaro Dominguez, v vratih pa je bil razpoložen Yann Sommer.
Trener Pep Guardiola je bil na koncu zadovoljen s točko, saj so imeli gostitelji lepše priložnosti, a je bil Neuer v odlični formi. Srečanje je navdušilo 54.000 gledalcev v Borussia Parku, čeprav sta mreži mirovali. Že dolgo časa nobena ekipa ni tako ogrozila Bayerna v nemškem prvenstvu.
Kijotake še poglobil krizo Borussie
Naslednjo soboto na Allianz Areno prihaja dortmundska Borussia, ki je v veliki krizi. Doživela je kar štiri zaporedne poraze. V soboto je točke s stadiona Westfalen odnesel Hannover (0:1). Odločilni zadetek je v 62. minuti s prostega strela dosegel Hiroši Kijotake.

Tim Matavž je ob zmagi Augsburga nad Greiburgom igral do 59. minute, Dominic Maroh je za Köln, ki je slavil v Bremnu z 1:0, igral do 78. minute, Mišo Brečko pa je bil na klopi.