Sergio Agüero je v statistiko vpisal 13. zadetek v tej sezoni. Foto: Reuters
Fraser Forster
Fraser Forster je ustavil vse strele "topničarjev". Foto: Reuters
Wayne Rooney
Wayne Rooney je po novem letu v Premier ligi petkrat zatresel mrežo, ob tem pa je dodal še dve podaji. Foto: Reuters

Oba zadetka je dosegel najboljši strelec Leicestra Jamie Vardy. V 60. minuti je najprej zadel s sijajnim volejem s 25 metrov z desne strani po dolgi podaji Riyada Mahreza s svoje polovice igrišča, 12 minut pozneje pa je za hrbet Simona Mignoleta spravil še žogo po strelu Šindžija Okazakija, ki ga je gostujoča obramba sicer blokirala, a se je žoga nato znašla naravnost pred Vardyjem, ta pa jo je poslal v kot pod prečko. V prvem polčasu je Mignolet ubranil poskusa Okazakija (streljal je z glavo, Belgijec pa je žogo preusmeril v prečko) in Mahreza.
Leicester je na vrhu Premier league že 43 dni. "Lisice" so velik hit prvenstva, z novo zmago pa so napravile še en pomemben korak v boju za naslov. Zdaj jih čakata gostovanji pri Manchester Cityju in Arsenalu. Zadnje moštvo, ki je na začetku februarja vodilo, pa nato ni končalo med najboljšimi štirimi, je bil Southampton v sezoni 1981/82.

Moštvo Claudia Ranierija je neporaženo na zadnjih osmih domačih prvenstvenih tekmah, izgubilo pa je le eno od zadnjih 17. Na drugi strani se bo zasedba Jürgena Kloppa, kot kaže, morala sprijazniti s sredino lestvice.

Agüero in Hart junaka Cityja
Na preostalih tekmah je drugouvrščeni Manchester City gostoval pri predzadnjem Sunderlandu, zmagal z 0:1 in ostaja tri točke za Leicestrom. Edini strelec je bil v 16. minuti Sergio Agüero po preusmerjeni žogi po predložku. Gostitelji so v drugem polčasu lovili izenačenje, a se je nekajkrat izkazal vratar Joe Hart, Billyju Jonesu pa je že ob koncu prvega dela veselje preprečila vratnica.
Forster spravljal v obup nogometaše Arsenala

Spodrsnilo je Arsenalu, ki doma ni uspel streti Southamptona (0:0) in je brez zmage v Premier ligi že štiri tekme zapored. Blestel je vratar gostov Fraser Forster. V prvem polčasu je ustavil dva strela Mesuta Özila, v drugem pa poskus Olivierja Girouda in dva rezervista Thea Walcotta. Priložnost je imel še Alexis Sanchez, ko je obramba Southamptona nevarnost rešila na golovi črti. "Topničarje" je z zmago v Norwichu z 0:3 na 3. mestu pri 45 točkah ujel Tottenham.
Odlična predstava "rdečih vragov"
Southampton je v zadnjem krogu presenetil že Manchester United na Old Traffordu. "Rdeči vragi" so tokrat za umiritev razmer v klubu z odlično predstavo ugnali Stoke City s 3:0. Med strelce so se vpisali Jesse Lingard, Anthony Martial in Wayne Rooney, ki je v 53. minuti postavil končni izid s svojim 99. ligaškim golom na Old Traffordu.