Nogometaši Walesa so v Zenici doživeli najslajši poraz v zgodovini. Po porazu Izraela doma so se prebili na evropsko prvenstvo. Foto: Reuters
BiH je po slabem začetku kvalifikacij za Euro 2016 zdaj na tretjem mestu. Foto: Reuters
Italijani so potrdili vozovnico za Francijo. Foto: EPA
Ivan Rakitić
Ivan Rakitić in soigralci so se veselili zanesljive zmage na praznem Maksimirju. Foto: EPA
Wales izgubil, a se uvrstil v Francijo

Valižani so prekinili 57-letno sušo čakanja nastopa na velikih tekmovanjih, nazadnje so igrali na svetovnem prvenstvu leta 1958 na Švedskem, kjer so prišli vse do četrtfinala.
Gostitelji so v odličnem vzdušju na stadionu Bilino polje povedli v 71. minuti. Miralem Pjanić je natančno podal pred vrata, rezervist Milan Djurić pa je z glavo zatresel mrežo. Zmago je v zadnji minuti potrdil Vedad Ibišević z bližine po podaji Djurića z leve strani. Napadalec je potrdil izjemno formo, tudi v bundesligi trese mreže v dresu Herthe.
Velik spodrsljaj Izraelcev
Izrael je v Jeruzalemu presenetljivo izgubil proti Cipru z 1:2. Odločilni zadetek je dosegel Jason Demetriou deset minut pred koncem. Poraz Izraelcev pomeni, da sta se Belgija (v Andori je zmagala s 4:1) in Wales že prebila na evropsko prvenstvo, BiH pa je zdaj na tretjem mestu in si lahko z zmago na Cipru v torek zagotovi dodatne kvalifikacije.

Italijani potujejo na evropsko prvenstvo
Italijani so v Bakuju potrdili pot na Euro (1:3). Povedli so v 11. minuti, ko je po podaji Marca Verrattija zadel Eder. Po pol ure igre je z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora izenačil Dimitrij Nazarov. Dve minuti pred odmorom je po podaji Antonia Candreve z bližine mrežo zatresel Stephan El Shaarawy. Končni izid je postavil Matteo Darmian sredi drugega polčasa.
Lahko Norvežani zmagajo v Italiji?
Za drugo mesto in neposredno uvrstitev na EP se bosta udarili Hrvaška in Norveška. Skandinavci so prvi opravili svoje delo, z 2:0 so premagali Malto in imajo 19 točk, Hrvaška je na praznem Maksimirju (zaradi kazni Uefe) s 3:0 ugnala Bolgarijo in je pri 17 točkah. V torek Norvežani gostujejo v Italiji, Hrvati pa na Malti.
Turčija ima usodo v svojih nogah
V skupini A, iz katere sta že napredovali Islandija in Češka, je na večerni tekmi Turčija z 2:0 premagala Češko in se znova prebila na tretje mesto, ki ga je začasno držala Nizozemska, ki je bila z 2:1 uspešna proti Kazahstanu. Turki imajo pred zadnjim krogom na tretjem mestu dve točki več od Nizozemske. V zadnjem krogu gostijo Islandce, v primeru zmage se bodo prebili v dodatne kvalifikacije, tulipani pa bodo doživeli pravi polom.
Žreb dodatnih kvalifikacij bo naslednjo nedeljo v Nyonu.