Mehika ima zelo mlado moštvo. Foto: Reuters

Američani so tekmo začeli silovito, saj so po 23 minutah vodili že z 2:0. Najprej je z glavo zadel selektorjev sin Michael Bradley, vodstvo pa je podvojil Landon Donovan (s 46 goli najboljši strelec v ameriški reprezentanci).

Dva zadetka dosegel Barrera
Mehičani so hitro začeli preobrat, saj so že do konca polčasa izenačili, dva zadetka pa zabili še v drugem polčasu. Z dvema zadetkoma se je izkazal Pablo Barrera, zabila pa sta še Andres Guardado in Giovani dos Sanstos.

Dempsey zadel vratnico
Američani so imeli najlepšo priložnost za tretji zadetek v drugem polčasu, ko je Clint Dempsey pri izidu 3:2 od daleč zatresel vratnico.

Še dve nagradi za Chicharita
S sedmimi zadetki je bil najboljši strelec turnirja Mehičan Javier Hernandez, ki je bil razglašen tudi za najboljšega igralca turnirja. Mehika je prejela še nagrado za "fair play". Le ena nagrada ni šla v njihove roke - to je za najboljšega vratarja, to nagrado je prejel "čuvaj vrat" Hondursa Noel Valladares.

Zlati pokal, finale:
ZDA - MEHIKA 2:4 (2:2)
Bradley 8., Donovan 23.; Barrera 29., 50., Guardado 36., dos Santos 76.
Vsi zmagovalci Zlatega pokala (najboljša ekipa Srednje in Severne Amerike ter Karibov):