Pierre-Emerick Aubameyang in Ilkay Gündogan sta zrežirala odločilni zadetek. Foto: EPA
Jürgen Klopp
Kultni trener Jürgen Klopp si je pošteno oddahnil. Foto: EPA
Franck Ribery
Franck Ribery je poskrbel za veliko slavje na Allianz Areni. Foto: Reuters

Trener Jürgen Klopp je mobiliziral vse moči in tekmo označil za ključno. V vrata je postavil Mitcha Langeraka, izkušeni Roman Weidenfeller je sedel na klopi. V obrambo se je vrnil kapetan Mats Hummels.

Prava bitka na stadionu Westfalen pred 80.667 gledalci. Nič več umiranja v lepoti, na koncu pa brez točk, kot že osemkrat v tej krizni sezoni.
Vratar Baumann poletel v prazno
Že v uvodne četrt ure so rumeno-črno zaigrali zelo odločno in tudi z ostrimi štarti nagnali strah v kosti Hoffenheimu. Povedli so v 17. minuti, ko je Lukasz Piszczek prodrl po desni strani in podal do Pierra-Emericka Aubameyanga, gabonski napadalec je z desne strani podal pred vrata, Gündogan pa je neoviran z glavo zatresel mrežo. Vratar gostov Oliver Baumann je zaplaval v prazno, slabo je ocenil let podaje na daljšo vratnico. Klopp je skočil kar na zelenico in s stisnjeno pestjo proslavil zadetek z navijači. Vsem je padla prava skala od srca, saj v Dortmundu niso navajeni take serije porazov.

Aubameyang nesrečnik večera
Gostje so zapretili na začetku drugega polčasa, potem pa je bila znova precej boljša Borussia. Razigrani Aubameyang je zatresel mrežo v 52. minuti po podaji Sebastiana Kehla, a je stranski sodnik dvignil zastavico, čeprav prepovedanega položaja niti slučajno ni bilo. Baumann je v 61. minuti obranil strel Aubameyanga, dve minuti zatem je odbil še nevaren strel Hummelsa z glavo. Četrt ure pred koncem je Aubameyang znova močno streljal, Baumann pa je žogo odbil v vratnico.

Brez najstrožje kazni po prekršku Subotića
Pet minut pred koncem je domačim navijačem zastal dih. Hummels je izgubil žogo pred svojim kazenskim prostorom, rezervist Tarik Elyounoussi je z desne strani prodrl v kazenski prostor, Neven Subotić pa je z drsečim štartom zletel v prazno, nato pa oviral napadalca Hoffenheima, ki je padel čez srbskega branilca. Zelo sumljiv položaj, a sodnik Felix Zwayer ni pokazal na belo točko.

"Popolnoma sem izčrpan, to je bila res nervozna tekma. Mislim, da smo zmagali zasluženo, saj smo zadeli za 2:0, a gol ni veljal, Hoffenheim bi tudi lahko imel najstrožjo kazen. Vse se je na koncu izravnalo. Naš položaj ni rožnat, zato vsak nepriznan zadetek zelo boli," je pojasnil "Kloppo".

Trener Hoffenheima Markus Gisdol je bil besen: "To je bila stoodstotna enajstmetrovka, glavni in stranski sodnik sta imela lep pogled!"

Riberyjev 100. gol za Bayern proti Bayerju
Nogometaši Bayerna so v derbiju ugnali Bayer Leverkusen z 1:0. V 51. minuti je s svojim 100. golom za Bavarce odločil Franck Ribery. Z glavo mu je podal Xabi Alonso. To je bil prvi gol Bayerna po kotu v letošnji sezoni. Gostje so imeli največjo priložnost kmalu po začetku, ko je bil po strelu Karima Bellarabija v 3. minuti tekme Manuel Neuer že premagan, žogo je z golove črte odbil Juan Bernat.

14. krog:
BORUSSIA (D)
- HOFFENHEIM 1:0 (1:0)
Gündogan 17.

Borussia (D):
Langerak, Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer, Kehl, Aubameyang (92./Immobile), Bender, Gündogan (91./Ginter), Mhitarjan, Ramos (83./Grosskreutz).

Hoffenheim: Baumann, Beck, Süle, Bičakčić, J.-S. Kim, Volland, Schwegler (78./Salihović), Polanski, Rudy (78./Elyounoussi), Roberto Firmino, Schipplock (46./Modeste).

Sodnik: Felix Zwayer

BORUSSIA (M) - HERTHA 3:2 (1:1)
Jantschke 9., Raffael 53., Hazard 83.; Schieber 45., Kalou 92./11-m

HANNOVER - WOLFSBURG 1:3 (1:1)
Joselu 45.; de Bruyne 4., Dost 69., Arnold 85.

STUTTGART - SCHALKE 0:4 (0:3)
Choupo Moting 1., 21., 61., Meyer 10.

KÖLN - AUGSBURG 1:2 (1:0)
Ujah 13.; Đurđić 53., Esswein 90.
Brečko je igral vso tekmo, Maroh (oba Köln) je bil na klopi. Matavž (Augsburg) je poškodovan.

PADERBORN - FREIBURG 1:1 (0:1)