Veliko veselje nogometašev Interja, ki so v letošnji sezoni doživeli le en poraz v Serie A. 27. septembra so na domačem igrišču izgubili proti Sassuolu z 1:2. Foto: EPA

Inter je po Juventusu postal šele druga ekipa v Italiji z 20 naslovi prvaka, Derby della Madonnina je dobil že šestič zapored. V novi sezoni bo nastopil z dvema zvezdicama na dresu. Sedem naslovov je osvojil v tem stoletju, nazadnje je bil najboljši v sezoni 2020/21.

Francesco Acerbi je v 18. minuti z glavo zatresel mrežo Milana. Foto: EPA

Acerbi unovčil lepo podajo Pavarda
Varovanci Simoneja Inzaghija so povedli v 18. minuti. Federico Dimarco je s prostega strela podal v kazenski prostor, branilec Benjamin Pavard je lepo podaljšal žogo pred vrata, Francesco Acerbi pa jo je neoviran s petih metrov z glavo potisnil v mrežo.

Inter je imel precej več izrazitih priložnosti. Najboljši strelec Serie A Lautaro Martinez je v 25. minuti zgrešil iz bližine. Tudi Marcus Thuram in Henrik Mhitarjan nista bila natančna. Najlepšo priložnost za izenačenje je pet minut pred odmorom zapravil Yacine Adli, njegov nevarni poskus je z izjemno parado odbil Yann Sommer.

Marcuis Thuram se je izkazal na začetku drugega polčasa. Foto: EPA

Thuram povišal na 2:0
V 49. minuti je Thuram z leve strani prodrl v sredino, se otresel Fikaya Tomorija in z močnim strelom z roba kazenskega prostora z desno nogo matiral Mika Maignana.

Tomori vlil nekaj upanja Milanu
Navijači Interja so na polnih tribunah že slavili naslov, ko je Milan znižal. Matteo Gabbia je v 80. minuti streljal z glavo, Sommer je žogo odbil, Tomori pa jo je iz bližine z glavo potisnil v mrežo za 1:2.

Dumfries, Hernandez in Calabria izključeni v sodnikovem dodatku
Zelo vroče je bilo v sodnikovem dodatku. Denzel Dumfries in Theo Hernandez sta izgubila živce, odrivala sta se pred očmi sodnika Andree Colomba, ki ju je izključil. V 97. minuti je Davide Calabria z roko v obraz udaril rezervista Interja Davideja Frattesija in prejel rdeči karton. Zelo verjetno ga zaradi nešportne poteze čaka še dodatna kazen in v tej sezoni ne bo več stopil na zelenico.

Simone Inzaghi je 27. maja 2021 postal trenerja Interja. Naslova italijanskega prvaka se je veselil v igralski karieri z Laziem maja 2000. V vlogi trenerja je to njegov prvi "scudetto", potem ko je lani popeljal Inter v finale Lige prvakov. Foto: EPA

Milan je v četrtek izpadel iz Evropske lige proti Romi in s tem zapravil zadnjo priložnost, da sezono konča z lovoriko.

Bologna z zmago na Olimpicu naredila velik korak proti Ligi prvakov
Roma je na izjemno pomembnem obračunu v boju za četrto mesto, ki še vodi v Ligo prvakov, izgubila proti Bologni z 1:3. V imenitnem vzdušju na rimskem Olimpicu so varovanci Thiaga Motte znova navdušili in imajo zdaj sedem točk naskoka pred Romo, ki pa ima še tekmo manj.

El Azzouzi navdušil s škarjicami
Po četrt ure igre je Bologna povedla. Riccardo Calafiori je z leve strani podal v kazenski prostor. Oussama El Azzouzi je pet metrov od vrat s škarjicami velemojstrsko ukanil Mileta Svilarja ob neodločni obrambi Rome.

Odlična predstava Zirkzeeja
22-letni Maročan je bil zelo zaslužen tudi za drugi zadetek Bologne. Tik pred odmorom je podal do Joshue Zirkzeeja, ki je z leve strani potisnil žogo prek golove črte. Odlični napadalec Zirkzee je blestel že v sredi Bayerna, ko je bil trener Hansi Flick. Bavarci imajo v pogodbi klavzulo, da lahko 22-letnega Nizozemca odkupijo nazaj.

Joshua Zirkzee (desno) je blestel na rimskem Olimpicu. Foto: EPA

Rezervist Azmoun vrnil upanje Romi
Trener Rome Daniele De Rossi je v 52. minuti opravil tri menjave. Vstopili so Rick Karsdorp, Leonardo Spinazzola in Sardar Azmoun. Prav napadalec iz Irana je znižal na 1:2 v 56. minuti. Njegova prva strela je vratar Bologne Lukasz Skorupski odbil, v tretjem poskusu pa je Azmoun le zatresel mrežo.

Saelemaekers z lobom postavil končni izid
Sredi največjega pritiska Rome je Bologna dosegla še tretji zadetek. Gostitelji so zahtevali prekršek nad Paulom Dybalo na sredini igrišča, a je sodnik Fabio Maresca pustil, da se igra nadaljuje. Zirkzee je sijajno zaposlil Alexisa Saelemaekersa, ki je stekel sam proti vratom in z lobom mojstrsko ukanil nemočnega Svilarja.