Luka Žinko in strelec prvega gola Ivan Jolić. Foto: Reuters
Janez Strajnar
Janez Strajnar je pri zaostanku 0:1 z zanesljivimi obrambami vlival upanje na napredovanje, a v 90. minuti je bilo veselja konec. Foto: RTV SLO
Siniša Jankovič
Siniša Jankovič je v 47. minuti sprožil pravzaprav edini močnejši domžalski strel proti izraelskim vratom, a se je Elimelech izkazal. Foto: RTV SLO

Po slabem prvem polčasu so vsi goli padli v drugem, ki so ga po močnem strelu Siniše Jankoviča bolje začeli gostitelji. Zadeli so Ivan Jolić v 70. minuti, in ko je kazalo, da se bodo Domžalčani po zaslugi Janeza Strajnarja le ubranili, v zadnjih minutah rezervista Gil Vermouth in Ogbona. Prvo tekmo so Domžale dobile z 2:1. Tokrat se jim je maščevala obrambna taktika.

Težave ključnih igralcev
Manjše opravičilo je, da je zaradi poškodbe manjkal strelec obeh golov na Nizozemskem Zlatan Ljubijankič. Sebastijan Cimerotič je igral le prvi polčas, v 80. minuti pa je moral na klop še Ermin Rakovič.

Statistika v prid Izraelcev
Gostje so po ofenzivi v drugem polčasu zasluženo slavili. Če so bili v prvem delu manj pri žogi, je bilo na koncu razmerje v posesti žoge 48:52. V okvir vrat je Hapoel sprožil osem strelov, Domžale pa pol manj.

Na koncu razpad sistema
Uvodni gol je bilo samostojno delo reprezentanta Bosne in Hercegovine Ivana Jolića, ki je nekoliko z desne strani kazenskega prostora z lepim strelom zadel daljši kot Strajnarjevih vrat. Domžalska obramba je povsem popustila prav ob koncu. Najprej je njeno slabost izkoristil Vermouth, šok rumenih pa je v četrti minuti sodnikovega podaljška unovčil še Ogbona.

Domžale - HAPOEL TEL AVIV 0:3 (prva tekma: 2:1)