Manchester United je tudi drugo tekmo sezone dobil z izidom 1:0. Foto: EPA

Edini zadetek je v 29. minuti dosegel Adnan Januzaj. 20-letnik, ki naj bi ga Louis Van Gaal želel posoditi v drug klub, je tekmo po daljšem času začel od prve minute. Trenerju se je za zaupanje oddolžil že po pol ure, ko se je po podaji Juana Mate lepo znašel v kazenskem prostoru, s preigravanjem prelisičil nasprotnikovega branilca in s petih metrov s strani zadel malo mrežo vratarja Guzana.

"Počakati boste morali do konca prestopnega roka," je o usodi Januzaja odgovoril Van Gaal in dodal: "Gol je bil lep, toda moraš narediti več, kot le zadeti." Trener rdečih vragov je bil bolj zadovoljen kot po uvodni zmagi proti Tottenhamu: "Igrali smo bolje kot prejšnji teden. S predstavo na gostovanju sem zelo zadovoljen. Dobro smo držali žogo v prvih 20 minutah in kmalu dosegli čudovit gol. Zatem smo postali malce nervozni, a v drugem delu smo igrali zelo kontroliran nogomet. Lahko bi dosegli še kakšen zadetek."

Leicester prevzel vodstvo
Zanimivo je bilo na Upton Parku, kjer sta se pomerila West Ham in Leicester, ki sta v prvem krogu oba slavila. Po zmagi z 2:1 so prestolnico s tremi točkami zapustili gostje. Uvodne minute so bile v znamenju domačih nogometašev, a varovancem Slavena Bilića ni uspelo izkoristiti priložnosti. Gostje so povedli v 27. minuti, ko je Šindži Okazaki z glavo pospravil odbito žogo v mrežo. Japonskemu nogometašu je prvi poskus Adrian ubranil.

Okazaki je začel akcijo za 2:0, ko je podal Marcu Albrightonu, ta pa je v sredini našel Riyiada Mahreza. Po desetih minutah igre v drugem delu je Dimitri Payet znižal izid, vendar je razpoloženi Kasper Schmeichel nato ohranil mrežo nedotaknjeno. Ob koncu tekme je bil izključen domači vratar Adrian.

Derbi kroga bo v nedeljo, ko se bosta ob 17. uri pomerila Manchester City in Chelsea.