Robert Lewandowski je s 16. zadetkom v letošnji sezoni priigral točko. Foto: Reuters
Vedad Ibišević
Vedad Ibišević je bil razigran. Zelo je pomagal tudi v obrambi. Foto: Reuters
Westfalen
"Rumene stene" na stadionu Westfalen tokrat ni bilo. Foto: Reuters

V sredo so Bavarci z najboljšim polčasom v letošnji sezoni zmleli Arsenal na Allianz Areni (5:1) ter so z nogo in pol že v četrtfinalu Lige prvakov. Carlo Ancelotti, ki je prejel številne pohvale, je na klopi pustil Roberta Lewandowskega in v napadu je bil Bayern popolnoma brez idej. Berlinčani so se izkazali z borbeno igro, prvič v letošnji sezoni je bil olimpijski stadion razprodan (74.667 gledalcev).

Ibišević končal strelsko sušo
V 21. minuti je Arturo Vidal malce zadel Marvina Plattenhardta, ki je padel kot pokošen. Sodnik Patrick Ittrich je dosodil prosti strel. Plattenhardt je z leve strani podal pred vrata, kjer je bil Vedad Ibišević hitrejši od Thomasa Müllerja. Napadalec iz BiH-a je z desnico zabil žogo pod prečko, Manuel Neuer je bil nemočen. To je bil prvi zadetek Ibiševića po 656 minutah strelske suše.

Bavarci so imeli premoč, a niso prišli do pravih strelov. Zgoščena obramba Herthe je bila vedno na pravem mestu.

V drugem polčasu so gostitelji prežali na protinapade. Po uri igre je Ancelotti v igro poslal Lewandowskega in Xabija Alonsa, nato pa v 77. minuti še Kingsleyja Comana. V zadnjih desetih minutah so Berlinčani na vse možne načine zavlačevali, pri številnih igralcih so se pojavili tudi krči.

Izjemna parada Jarsteina
Neuer je v zadnjih minutah že stal na polovici igrišča in skušal z visokimi žogami v kazenski prostor zaposliti soigralce. V 89. minuti je David Alaba s prostega strela z 20 metrov žogo zavrtinčil prek živega zidu, a je sijajno posredoval Rune Jarstein. Vratar Herthe je s parado odbil žogo v kot.

Lewandowski na pravem mestu v zadnji akciji na tekmi
Na vrsti je bilo še pet minut sodnikovega dodatka, Arjen Robben je v 95. minuti streljal prek vrat in vse je kazalo, da je Hertha na pragu velike zmage. V zadnjem napadu na tekmi je branilec Peter Pekarik na levi strani podrl Comana. Neuer je pritekel v kazenski prostor. V 96. minuti je Douglas Costa s prostega strela našel neoviranega Robbna, ki je streljal z enajstih metrov, odbito žogo pa je Lewandowski s petih metrov potisnil v mrežo.

Dardai: Po takem razpletu ostaja grenak priokus
"Točka proti Bayern je vedno uspeh, a po takem razpletu ostaja grenak priokus. Le nekaj sekund nam je zmanjkalo do velike zmage, zelo sem ponosen na fante, ki so si zaslužili zmago," je pojasnil trener Herthe Pal Dardai, ki je bil še na igrišču ob zadnji zmagi Herthe nad Bayernom 14. februarja 2009.

Zmaga Borussie brez podpore navijačev na južni tribuni
Zelo nenavadna tekma je potekala na stadionu Westfalen, kjer je Borussia premagala Wolfsburg s 3:0. Nemška nogometna zveza je zaprla južno tribuno stadiona, ki je med navijači znan kot rumeni zid. Na tem delu stadiona za vrati se lahko zbere kar 25.000 navijačev črno-rumenih. Klub je kazen prejel po incidentih 4. februarja, ko je z južnega dela stadiona proti gostujočim navijačem RB Leipziga letelo ogromno predmetov, tudi kamenje in steklenice. Med navijači Leipziga so bile tudi družine in otroci. Policija je aretirala 28 huliganov, med napadom pa je poškodbe utrpelo 14 ljudi, med njimi štirje policisti.

56.900 gledalcev se je tokrat zbralo na tekmi, po navadi pa jih je prek 81.000. V 20. minuti je Lukasz Piszczek padel pred vrata, kjer je Jeffrey Bruma nespretno z glavo preusmeril žogo v lastno mrežo. Na začetku drugega polčasa sta bila natančna še Piszczek in Ousmane Dembele, oba sta zadela z glavo.