Rijad Mahrez je dosegel edini zadetek v Watfordu. Foto: Reuters
Harry Kane
Harry Kane je v 62. minuti z izjemnim strelom zadel za preobrat Tottenhama. Foto: Reuters
false
Nogometaši Manchester Cityja so se znesli nad zadnjeuvrščeno Aston Villo. Foto: Reuters
false
Nogometaši West Ham Uniteda, ki so v prejšnjem krogu odpravili Tottenham, so na Goodison Parku izgubljali že z 2:0, a so na koncu Everton, ki je od 34. minute igral brez izključenega Kevina Mirallasa, premagali z 2:3. Foto: Reuters

Čeprav derbi kroga angleškega prvenstva med Tottenhamom in Arsenalom na začetku ni postregel s pretirano zanimivo igro, so nogometaši v nadaljevanju poskrbeli za nogometne sladokusce, ki so videli štiri zadetke, od teh dva krasna na vsaki strani.

Točkovna razlika med Tottenhamom in Arsenalom, ki je na derbiju od 55. minuti igral z nogometašem manj, na prvenstveni lestvici ostaja enaka. Tretjeuvrščeni topničarji za drugouvrščenim tekmecem iz severnega Londona še vedno zaostajajo za tri točke. Leicester je najbližjemu zasledovalcu ušel že za pet točk.

Krasen Ramseyjev gol za 0:1
Sobotni londonski derbi na White Hart Lanu v prvi polovici prvega polčasa ni postregel z atraktivno igro, ki je bolj ali manj potekala na sredini igrišča. Obe obrambi sta svoje delo opravljali brezhibno, šele v 26. minuti so si gostje privoščili manjšo napako, po kateri je moral ekipo rešiti vratar David Ospina. Po predložku z desne strani je z desnico ubranil poskus Erika Lamele. Tottenham je narekoval tempo, gostitelji so bili boljši nasprotnik, vseeno pa so bili topničarji tisti, ki so povedli. V 39. minuti je prekrasen zadetek dosegel Aaron Ramsey. Po lepo izpeljani akciji je z desne strani podal Hector Bellerin, Ramsey pa je atraktivno s peto žogo preusmeril za Ospinov hrbet.

Preobrat v dveh minutah
V deseti minuti nadaljevanja so topničarji ostali brez Francisa Coquelina, ki si je s štartom nad Harryjem Kanom prislužil drugi rumeni karton (prvega je prejel po slabe pol ure igre). Sledila je ofenziva gostiteljev, ki je prinesla preobrat. Najprej je po odbiti žogi v kazenskem prostoru iz neposredne bližine malo mrežico zatresel Toby Alderweireld, hip zatem pa je 'spurse' v vodstvo popeljal Kane. V akciji za zadetek je bil Dele Alli sicer v prepovedanem položaju, česar pa stranski sodnik ni videl. Kane je po Allijevi podaji z leve strani z natančno odmerjenim plasiranim strelom žogo ob vratnici spravil v gol. White Hart Lane je eksplodiral od navdušenja.

Sanchez poravnal izid
Tottenham je vajeti igre prevzel v svoje noge, a tudi tokrat je - kot v prvem polčasu - Arsenalu ob največji prevladi nasprotnika uspelo doseči zadetek. Po Bellerinovi podaji je proti vratom gostiteljev stekel Alexis Sanchez, ki žoge sicer ni zadel najbolje, a je ta odskočila ravno dovolj, da je presenetila vratarja Huga Llorisa. Končnica tekme je bila zelo napeta, obe strani sta si pripravili po nekaj zrelih priložnosti, pri Tottenhamu sta bila za Ospinova vrata najnevarnejša Alli in Kane, pri Arsenalu za vrata gostov Sanchez, ki je v 88. minuti zapretil s prostega strela. Po štirih minutah dodatka je glavni sodnik Michael Oliver še zadnjič pihnil v piščalko.

Mahrez zadel zlata vreden gol
Rezultat je šel na roko Leicestru, ki je nato v poznopopoldanski tekmi zmagal v Watfordu. 'Lisice' niso igrale pretirano suvereno, a za poln izkupiček točk je bil dovolj zadetek Rijada Mahreza, ki je mrežo zatresel v 56. minuti. 25-letni Alžirec je z roba kazenskega prostora z lepo plasiranim strelom ukanil nemočnega vratarja Heurelha Gomesa. Do konca tekme bi lahko Leicester dodal še kakšen gol ali dva, a sta bila Robert Huth in Jamie Vardy preveč nezbrana.