Arjen Robben je potreboval le sedem minut za zadetek. V Bundesligi je dosegel 78 golov in se izenačil z rojakom Royem Makaayem. Foto: Reuters
Franck Ribery
Franck Ribery v letošnji sezoni igra kot prerojen, sistem Carla Ancelottija mu je pisan na kožo. Foto: Reuters
Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang je bil neustavljiv za obrambo Wolfsburga, ki na uvodnih treh tekmah Bundeslige ni prejela niti enega gola. Foto: EPA
Jakub Blaszczykowski
Jakub Blaszczykowski je doživel grenak poraz proti nekdanjim soigralcem. Foto: EPA
Alexander Nouri
Alexander Nouri je na klopi Werderja nasledil Viktorja Skripnika. Bremenčani so dolgo vodili proti Mainzu, v zadnji akciji na srečanju pa ostali praznih rok (1:2). Werder ostaja na zadnjem mestu. Foto: EPA
Bayern gladko odpravil Hertho

Berlinčani so v Münchnu zadnjič zmagali 29. oktobra 1977 na olimpijskem stadionu (0:2). Po treh zaporednih zmagah so prišli samozavestni na Bavarsko, a kmalu spoznali, da je Bayern razred zase, in na koncu so jo še poceni odnesli (streli na vrata 16:2, posest žoge 76:24 %).
Zelenica na Allianz Areni je v katastrofalnem stanju, celo angleški strokovnjak za travnate površine je prišel na ogled in med reprezentančnim odmorom na začetku oktobra bo treba na novo položiti travo.
Ribery z izjemnim preigravanjem prebil "bunker" Herthe
Trener Herthe Pal Dardai je upal, da bodo njegovi izbranci zdržali uvodni pritisk Bayerna. Stavil je na trdno obrambo, a gostje so puščali preveč prostora in stali preveč stran od nevarnih napadalcev. Že v 2. minuti je Arturo Vidal pred vrati našel Roberta Lewandowskega. Poljak je z bližine meril z glavo, Rune Jarstein pa je žogo odbil v kot. V naslednji minuti je bil Thomas Müller sam pred vrati, a je s sedmih metrov z levico meril mimo gola.
V 16. minuti je David Alaba na levi strani kazenskega prostora našel Riberyja, ki je mojstrsko preigral branilca Sebastiana Langkampa, nato pa je Peter Pekarik padel na zadnjo plat, Francoz si je namestil žogo na levico in ukanil Jarsteina z bližine, čeprav se je čuvaj mreže Herthe dotaknil žoge. Berlinčani so bili do odmora popolnoma nemočni.
Robben zadel le sedem minut po vstopu v igro
Po uri igre je Dardai v igro poslal Juliana Schieberja in Valentina Stockerja. Švicarski reprezentant je takoj zapretil, po podaji Mitchella Weiserja je prišel do strela z roba kazenskega prostora, vendar se je s parado izkazal Manuel Neuer.
V 65. minuti stoječe ovacije na Allianz Areni je prvič v letošnji sezoni v igro vstopil Robben, ki je zamenjal Müllerja. Dve minuti zatem je Thiago pred vrati zaposlil Lewandowskega, ki je zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju. To ni zmedlo Bavarcev, saj so že v naslednji akciji povedli z 2:0. 19-letni Brazilec Allan je izgubil žogo v svojem kazenskem prostoru, preveč se je obotavljal, Thiago mu je odvzel žogo in jo z 12 metrov z desnico brez težav poslal v mrežo. Razigrani Thiago je v 72. minuti na desni strani našel Robbna, ki si je nastavil žogo na levico in jo poslal pod prečko.
"Za take trenutke se igra nogomet. Kar naježil sem se, ko sem prišel v igro. Zares se je obrestovalo trpeti na rehabilitaciji," je povedal nizozemski velemojster.
Nova visoka zmaga Dortmundčanov
Nogometaši dortmundske Borussie so v izjemni formi, na zadnjih treh tekmah so dosegli kar 17 zadetkov. V 4. krogu so napolnili mrežo Wolfsburga (1:5).

Po presenetljivem porazu v Leipzigu pred desetimi dnevi so se črno-rumeni prebudili. Prejšnji teden so odpravili Legio iz Varšave s 6:0, nato pa še Darmstadt z istim izidom. Tudi na Volkswagen Areni so bili razigrani.

Izbranci Thomasa Tuchla so povedli že v 4. minuti. Marc Bartra je na levi strani kazenskega prostora lepo zaposlil Raphaela Guerreira, ki je z natančnim strelom z levico poslal žogo ob vratnici v mrežo. 22-letni Portugalec je po četrt ure igre našel Pierre-Emericka Aubameyanga, ki je bil prehiter za zmedeno obrambo gostiteljev, z leve strani je prišel pred Koena Casteelsa in ga matiral z zavrtinčenim strelom z desnico v malo mrežico.

Volkovi so bili nemočni v prvem delu, zato je trener Dieter Hecking v igro poslal Daniela Didavija, ki je v 53. minuti znižal zaostanek. Wolfsburg je dobil zalet, v 56. minuti je z roba kazenskega strela sprožil Julian Draxler, a se je izkazal vratar Borussie Roman Bürki. Sredi največjega pritiska gostiteljev je udaril protinapad Borussie. V 58. minuti je sijajni Guerreiro našel Gonzala Castra, ki je stekel sam proti vratom in na desni strani zaposlil Ousamenja Dembeleja, ki je le še podstavil desnico in poslal žogo v prazno mrežo. Odpor Wolfsburga je bil strt, Aubameyang je z levico povišal na 1:4, končni izid pa je postavil Lukasz Piszczek z glavo v 73. minuti.

Bezjak odigral vso tekmo za Darmstadt
Darmstadt je remiziral s Hoffenheimom (1:1). V 92. minuti je točko zagotovil rezervist Denis Olinik. Ukrajinec je vstopil četrt pred koncem in bil v sodnikovem dodatku na pravem mestu z levico po podaji Sandra Siriguja. Roman Bezjak je odigral vso tekmo za lilije.