Raheem Sterling je z močnim in natančnim strelom z razdalje Liverpool že v četrti minuti povedel v vodstvo ... Foto: Reuters
Raheem Sterling
... in zadetek proslavil z menedžerjem ekipe Brendanom Rodgersom. Foto: Reuters
Luis Suarez
Luis Suarez je v 11. minuti takole podvojil vodstvo Liverpoola. Foto: Reuters
Simon Mignolet
Trenutek, ko se je Norwichu ponudila priložnost za zadetek, ki jo je izkoristil Gary Hooper. Simon Mignolet je nespretno izbijal žogo po visokem predložku v kazenski prostor in s tem razjezil Martina Škrtla. Foto: Reuters
David Moyes
David Moyes nikakor ne najde poti iz krize. Foto: EPA
Kevin Mirallas
Kevin Mirallas je postavil končni izid na Goodison Parku. Foto: Reuters
Mourinho po porazu besen na sodnike

Liverpoolčani so sanjsko začeli obračun na Carrow Roadu, že po dobrih desetih minutah so vodili z 2:0, nato pa so se osredotočili na branjenje prednosti in gostitelji so prevzeli pobudo.

Izida jim ni uspelo izenačiti, so pa vse do zadnjega sodnikovega žvižga napadali za 3:3, a jim je za tako želeno točko v boju za obstanek zmanjkalo moči. Liverpool je tako dosegel že 11. zaporedno prvenstveno zmago.

Sterling zaznamoval začetek tekme
Liverpoolčani tekme bolje ne bi mogli začeti. Že v 4. minuti so smuknili v vodstvo, potem ko je Raheem Sterling z razdalje neubranljivo sprožil v zgornji desni vratarjev kot. Rdeči so si že dobrih pet minut pozneje priigrali novo priložnost, iz neposredne bližine je vratar John Ruddy ubranil strel Joeja Allena. Toda hip pozneje je moral žogo znova pobrati iz svoje mreže. V 11. minuti je Sterling s krasno podajo z leve strani zaposlil Suareza, ki je hladnokrvno zabil še 12. gol Norwichu v karieri.

Liverpool imel žogo v svoji posesti
Po hitrem vodstvu se je moštvo z Anfielda osredotočilo na branjenje rezultata, pobudo so prevzeli gostitelji, ki so nekajkrat nevarno zapretili, a sta bila vsakič na pravem mestu Martin Škrtel in Mamadou Sakho, ki sta uspešno odbijala vse nevarne žoge nasprotnika. Napadi Liverpoolčanov so bili redkejši, v 26. minuti je po dolgem času za nevarnost v kazenskem prostoru Norwicha poskbel Allen, čigar strel je zletel mimo leve vratarjeve vratnice. Varovanci Brendana Rodgersa so večji del drugega dela prvega polčasa uspešno držali žogo v svoji posesti in tratili čas, na odmor so odšli z dvema zadetkoma razlike.

Sterling zadel še drugič
Že v uvodnih minutah drugega polčasa se je Sterlingu ponudila nova priložnost, ki jo je mladi angleški napadalec zapravil. Nato je sledilo zmanjšanje zaostanka Norwicha na -1. Simon Mignolet je pri izbijanju žoge po predložku z desne strani storil napako, Gary Hooper je rutinirano zatresel prazno mrežo za 1:2. Gostitelji so pritisnili na vso moč, Liverpool so potisnili na njegovo polovico, na vrhuncu pritiska pa so Liverpoolčani dvakrat nevarno zapretili. Najprej je Suarez za las poslal žogo mimo desne vratarjeve vratnice, nato pa je prednost dveh zadetkov znova vzpostavil Sterling. Ta je zdrvel v protinapad, izkoristil neodločnost domače obrambe in s kančkom sreče žogo poslal čez nemočnega Rudyja.

"Kanarčki" so se v 77. minuti znova vrnili v igro, ko je z glavo Mignoleta matiral Robert Snodgrass. Do konca tekme se izid ni več spremenil, še najlepšo priložnost pa je zapravil Lucas Leiva, ki je iz neposredne bližine dvakrat nastreljal domačega branilca.

Grenak poraz Moyesa ob vrnitvi na Goodison Park
Manchester United v naslednji sezoni skoraj zagotovo ne bo igral v evropskih tekmovanjih, Everton je bil na Goodison Parku boljši z 2:0. David Moyes je doživel poraz proti klubu, ki ga je vodil enajst let.

V 28. minuti je Phil Jones v kazenskem prostoru z roko blokiral strel Romeluja Lukakuja, z bele točke pa je bil natančen Leighton Baines. Dve minuti pred odmorom je Seamus Coleman na levi strani našel Kevina Mirallasa, ki je z natančnim diagonalnim strelom poslal žogo mimo Davida de Gee v malo mrežico.

V drugem polčasu so imeli rdeči vragi jalovo premoč, najlepšo priložnost je imel Wayne Rooney, a se je izkazal Tim Howard. Everton je na 5. mestu, le za točko zaostaja za Arsenalom, ki je z dvema zadetkom Lukasa Podolskega slavil v Hullu (0:3).