Edina tekma, pred katero so imeli na lestvici Ljubljančani več točk, se je nato končala z zmago vijoličastih. Ti so 17. 10. 2009 v prestolnici zmagali z 1:0, tekmo je v 83. minuti odločil Marcos Tavares. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden

Olimpije sta kluba na lestvici izenačena po številu točk.

Pred tokratnim obračunom večnih tekmecev se je v statistiko zakopal tudi portal Športni SOS.

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju. Odgovore lahko preverite v arhivu.

604. Kdaj sta bila Olimpija in Maribor nazadnje izenačena po točkah na lestvici pred večnim derbijem? Kdaj pa je bila Olimpija pred večnim derbijem nazadnje pred Mariborom?

Tim Sečnik

Olimpija v Prvi ligi nastopa od sezone 2009/2010. Od takrat se nikoli ni pripetilo, da bi imela oba kluba pred derbijem enako število točk. V nedeljo bomo tako prvič priča takemu dogodku, saj sta oba kluba na petih tekmah osvojila 10 točk.

V šestih sezonah je imela Olimpija pred derbijem le enkrat prednost pred Mariborom. Zgodilo se je pred drugim srečanje v sezoni 2009/2010, Ljubljančani so imeli pred 13. krogom na svojem računu 20 točk (na igrišču so jih sicer osvojili 22, a so zaradi kazni dve izgubili), Mariborčani pa 16. Ob koncu sezone so vijoličasti tekmece prehiteli in imeli na koncu devet točk naskoka. V tisti sezoni je državni prvak postal Koper, žezlo najboljšega v državi je nato prevzel Maribor, ki je dobil zadnjih pet prvenstev.

V vseh preostalih 23 primerih pa je imel Maribor pred derbijem vedno točkovno prednost.