Dejan Mezga je z dvema goloma potopil Rudar. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Tomo Šokota
Tomo Šokota je dosegel drugi in tretji zadetek v letošnjem prvenstvu. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Amer Jukan
Amer Jukan je bil med strelci v Lendavi. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Vijoličasti slavili v Velenju
Osterc odločil derbi v Domžalah
Primorje s polnim izkupičkom iz Lendave
Zadetki s tekme Hit Gorica – Olimpija

Jesenski prvaki so na Stadionu ob jezeru povedli že v 16. minuti, ko je iz bližine zadel kapetan vijoličastih Brazilec Marcos Tavares, čeprav so srečanje nekoliko bolje začeli gostitelji. Ti so nato izenačili tik pred odmorom. Mojstrsko je od prečke žogo v mrežo poslal Amel Mujaković, ki je streljal s 25 metrov.
Vijoličasti so na začetku drugega polčasa mrežo zatresli še dvakrat. V 52. minuti je z 11-metrovke domačega vratarja premagal Dejan Mezga (z roko je igral Nenad Novaković), štiri minute pozneje pa je po lepi podaji Tavaresa na 3:1 povišal Etien Velikonja, ki je stekel v prazen prostor in s spodkopanim strelom ukanil Safeta Jahića.
V 69. minuti je na 2:3 z glavo znižal Dragan Čadikovski, potem ko je nekaj minut prej Novakoviću veselje preprečila vratnica. V 88. minuti je dvome o zmagovalcu razblinil Mezga s sijajnim strelom z več kot 25 metrov. Še prej je bil zaradi drugega rumenega kartona pri Rudarju izključen Fabijan Cipot.
Grižonič in Osterc prinesla zmago Kopru
Koper je znižal zaostanek za Domžalami na štiri točke. V postavi gostov je v nasprotju z napovedmi zaigral tudi Konstantin Vasiljev, ki je v 7. minuti le za malo zgrešil cilj. V nadaljevanju so imeli nekaj več od igre domači, a je v 28. minuti povedel Koper. Po strelu iz kota je Marko Grižonič s strelom iz prve z 20 metrov zadel spodnji levi kot.

Na začetku drugega polčasa je domači napad okrepil Damir Pekić in se takoj znašel v priložnosti, a je njegov neoviran strel z roba kazenskega prostora Ermin Hasić ubranil. Po še nekaj domžalskih poskusih so v 64. minuti znova zadeli Koprčani. Milanu Ostercu iz bližine ni bilo težko zadeti z glavo. Edini zadetek za Domžale je v 71. minuti po prostem strelu Juninha prav tako z glavo dosegel Ivan Knezović. V končnici so gostitelji ostali brez prave priložnosti za izenačenje.
Šokota dvakratni strelec
Na zadnji sobotni tekmi je Olimpija s 3:1 zmagala v Novi Gorici. Dva zadetka je zabil Tomo Šokota. V 23. minuti je bil po podaji Saše Ranića v dvoboju in skoku močnejši in spretnejši od Arisa Zarifovića in z glavo zadel za 1:0. Le štiri minute pozneje so gostitelji izenačili. Goran Galešić je podal za ljubljanske branilce, kjer se je znašel Sandi Arčon, lepo obšel vratarja Damirja Botonjića in žogo poslal v mrežo.
Nov zadetek je padel že v 33. minuti, ko je bil pred vrati najspretnejši Dalibor Radujko. Končni izid je Šokota postavil v 50. minuti. Do konca tekme so Ljubljančani nato brez težav zadržali vodstvo.
Nafta pokazala bore malo
Primorje je v Lendavi ugnalo Nafto z 2:1. V zelo slabem prvem polčasu so bili Ajdovci boljši in nevarnejši v redkih protinapadih ter zasluženo vodili. V 30. minuti je bil po globinski podaji Željka Tomića Jaka Ihbeisheh hitrejši od Naftinega vratarja Nemanje Jozića in mu med nogama žogo poslal v mrežo.

V 69. minuti je na 2:0 z 11-metrovke povišal Amer Jukan, potem ko je David Tomažič Šeruga nerodno podrl Sašo Aleksandra Živca. Častni gol za Nafto je 10 minut pred koncem z dobrih desetih metrov dosegel Vedran Vinko, ki je žogo poslal tik pod prečko.