Yossi Benayoun se je po 12 letih igranja v Španiji in Angliji v domovino vrnil leta 2014, ko je odšel v Maccabi Haifa, v tej sezoni pa se je preselil v Tel Aviv. Pred mesecem in pol je s Haifo v finalu izraelskega pokala premagal ravno zdajšnji klub. Foto: EPA

Maccabi nas je kar hitro umiril. Upali smo na kaj več. Že tako smo vedeli, da bo zelo težko, potem pa smo prejeli še hiter zadetek in stvar je postala nemogoča.

Napadalec Gorice Miran Burgić
Gorica - Maccabi Tel Aviv
Navijaška skupina Gorice Terror Boys je morala pred začetkom tekme po posredovanju delegata iz Gruzije odstraniti napis Terror, tako da je na ograji visel le napis Boys. Foto: MMC RTV SLO/M. R.

Manjka nam več konkretnosti v zaključku protinapadov, pri zadnji podaji, več strelov na gol. Veliko stvari bo treba še popraviti.

Trener Gorice Miran Srebrnič
Miran Srebrnič (Gorica)
Gorica je že na prvi tekmi proti lanskemu udeležencu Lige prvakov zapravila priložnost za kaj več. Foto: www.alesfevzer.com
Srebrnič: Manjka nam več konkretnosti pri strelih

Maccabi Tel Aviv je prejšnji četrtek v Izraelu na prvem srečanju zmagal s 3:0.
V Športnem parku je 36-letni Benayoun, nekdanji član Liverpoola, Chelseaja in Arsenala, zadel v 10. minuti. Pred tednom v Netanji ni igral. Po podaji Dora Peretza z desne strani je sredi kazenskega prostora streljal po tleh in žoga je končala za hrbtom Grege Sorčana.

Najlepšo priložnost za Gorico v prvem polčasu je imel v sodnikovem podaljšku Andrej Kotnik. Poskusil je z močnim nizkim strelom od daleč, po katerem pa je žoga zletela za malo mimo desne vratnice vrat mladega srbskega vratarja Predraga Rajkovića.
V zadnjih minutah nekaj priložnosti Gorice
V drugem polčasu si gostitelji dolgo niso priigrali večje priložnosti, nato pa se je dogajanje le nekoliko razživelo. V 74. minuti je s prostega strela lepo streljal Rifet Kapić, toda tudi on malenkost premalo natančno. Deset minut pred koncem je rezervist Sandi Arčon po obetavnem protinapadu na levi strani našel slabo rešitev in podal nazaj, namesto da bi streljal oziroma prodrl še naprej proti vratom.
V 84. minuti se je pred vrati v ugodnem položaju znašel Tilen Nagode, a streljal prešibko, tako da je bila žoga lahek plen Rajkovića. Pet minut pozneje je bila po zmedi v kazenskem prostoru gostov Gorica zelo blizu izenačenju, streljal je Matija Škarabot, vendar je Benayoun žogo izbil na golovi črti.
Tudi Maccabi je imel v drugem delu še nekaj polpriložnosti, četrt ure pred koncem je bil po strelu iz kota najbližje povišanju vodstva Eden Ben Basat, toda z glavo je meril previsoko. Razmerje v strelih je bilo 11:15, od tega v okvir vrat 4:5. Izraelskega podprvaka v nadaljevanju evropske sezone čaka dvoboj s Kairatom iz Kazahstana.

Trener Gorice Miran Srebrnič je bil zadovoljen s predstavo svojih varovancev, zaveda pa se pomanjkljivosti, ki jih bo treba čim prej popraviti ob približevanju začetka državnega prvenstva prihodnji konec tedna: "Manjka nam več konkretnosti v zaključku protinapadov, pri zadnji podaji, več strelov na gol. Veliko stvari bo treba še popraviti."
Majer in Morel strelca v Andori

Domžale so zvečer gostovale v Andori. Lusitans so že na prvi tekmi premagale s 3:1, uspešne pa so bile tudi v pirenejski državici, kjer so slavile z 1:2. Med strelce sta se že v prvem polčasu vpisala Žan Majer in Benjamin Morel.

Majer je v 5. minuti zadel z močnim strelom z 10 metrov po podaji Zenija Husmanija. V 18. minuti je bil po dolgi podaji v kazenski prostor Domžal Andre Luizao spretnejši od Gabra Dobrovoljca in s 15 metrov iz voleja neubranljivo meril v zgornji levi kot. Končni izid je Morel postavil s sedmih metrov po akciji Majerja in Dejana Trajkovskega. V drugem polčasu so imeli gostje nekaj lepih priložnosti za povišanje izida, Antonio Mance je v 56. minuti zadel vratnico.
V 2. predkrogu se bodo Domžalčani pomerili s Šahcjorjem iz Saligorska. Prva tekma bo prihodnji četrtek v Belorusiji, povratna pa teden pozneje v Domžalah. Šahcjor je v 1. predkrogu izločil NSI Runavik s Ferskih otokov. Najprej je v gosteh zmagal z 0:2, nato pa še doma s 5:0. Lani je v beloruskem prvenstvu zasedel tretje mesto, v letošnjem (traja od aprila do novembra) pa je po 15 krogih oziroma polovici prvenstva na drugem mestu z osmimi točkami zaostanka za Batejem Borisovim. Pred dvema letoma so Belorusi v kvalifikacijah za Evropsko ligo izločili belgijski Zulte Waregem in izpadli šele v play-offu proti PSV-ju iz Eindhovna, lani pa jih je v 2. predkrogu ustavil avstrijski Wolfsberg (0:1 doma, 0:2 v gosteh).
Kot je znano, bo prihodnji teden nastope v tem tekmovanju začel tudi Maribor. V četrtek v Ljudski vrt prihaja Levski iz Sofije.