Barca je v manj kot dveh minutah strla Rayo. Foto: EPA
Valencia
Veliko veselje Valencie, ki za vodilno Barcelono zaostaja le dve točki. Foto: EPA
Claudio Bravo
Claudio Bravo v sedmih tekmah v vratih Barcelone še ni dobil gola. Foto: EPA

Netopirji so silovito začeli na Mestalli. Najprej je sicer lastno mrežo zatresel Miranda, ki je napravil veliko napako. Osrednji branilec Atletica se ni dobro sporazumel z vratarjem Miguelom Angelom Moyajem, ki je bil na žogi, toda pred njim jo je Brazilec z glavo nespretno poslal v mrežo. Minuto pozneje je bilo že 2:0. Novo napako je napravil Miranda, Andre Gomes pa je s sijajnim preigravanjem prišel mimo gostujoče obrambe in premagal še Moyaja. V 13. minuti je bilo že 3:0, ko je po podaji Pabla Piattija iz kota z glavo zadel Nicolas Otamendi.

V 29. minuti je znižal Mario Mandžukić, ki je z glavo pospravil žogo v mrežo. Jose Gaya je ob koncu polčasa nespretno v kazenskem prostoru igral z roko, toda Diego Alves je ubranil enajstmetrovko Guilhermu Siqueiri. V drugem polčasu sta mreži obmirovali, je pa Atletico ob koncu tekme zaradi dveh rumenih kartonov ostal brez rezervista Alessia Cercija. Jan Oblak je tekmo spremljal s klopi.

Messi le še dva gola za Zarro
Barcelona je prvi klub, ki v prvih sedmih krogih La Lige ni dobil gola. Claudio Bravo je branil na vseh sedmih tekmah in postavil rekord po številu minut brez prejetega gola na začetku sezone, ki ga je imel prej v vratih Barce Pedro Maria Artola. Barca je povedla v 35. minuti, vsega minuto pozneje pa je bilo že 2:0. Najprej je po lepi podaji Gerarda Piqueja Lionel Messi utekel v kazenski prostor in z lobom poslal žogo prek Tona. Messi z 249 goli zdaj le še za dva zadetka zaostaja za najboljšim strelcem španskega prvenstva vseh časov Telmom Zarro.

Takoj zatem je z dolgo podajo akcijo Barce začel Xavi, Munir se je lepo znašel in žogo prepustil Neymarju, ki je z leve strani stekel proti desni strani kazenskega prostora in z natančnim strelom po tleh povišal na 2:0. V drugem polčasu so gostitelji zaradi dveh rumenih kartonov ostali brez Javierja Aquina in Morcilla.