Jan Oblak (levo od pokala) je skozi sezono pristavil pomemben delež k naslovu Benfice. Foto: Reuters
Zwolle
Nogometaši Zwolleja so si po osvojitvi nizozemskega pokala dali duška. Foto: EPA
Benfica z Oblakom do naslova državnega prvaka

Zahvaljujoč zmagi nad Olhanensejem z 2:0 (v 57. in 60. minuti je zadel Brazilec Lima), imajo 73 točk oziroma sedem več od drugouvrščenega Sportinga ter kar 18 pred branilcem naslova Portom, ki je na tretjem mestu.
Oblak se je po neugodnem trku z glavo in pretresu možganov prejšnjo nedeljo vrnil v vrata Benfice in branil vso tekmo. Tudi na drugi strani je v vratih stal Slovenec - Vid Belec. Pri drugem zadetku je naredil napako, saj mu je žoga v mrežo ušla med nogama.
Benfica je v portugalskem prvenstvu zmagala enajstič zapored.

Zwolle presenetil Ajax
V finalu nizozemskega pokala v Rotterdamu je Zwolle presenetljivo premagal Ajax kar s 5:1 (4:1) in prišel do prvega naslova v klubski zgodovini. Tekma je bila takoj na začetku prekinjena za skoraj pol ure zaradi nedostojnega vedenja navijačev, ki so travnato površino zasuli z baklami in dimnimi bombami. Ajax je nato v 3. minuti povedel, potem pa je sledila nova prekinitev. Po vnovičnem nadaljevanju je Zwolle na hitro odločil o zmagovalcu. V pol ure je dosegel štiri zadetke, končni izid je postavil v 50. minuti.

Zaradi neredov navijačev pred začetkom tekme je policija prijela 19 ljudi.