Jan Oblak je takole odlično reagiral ob enajstmetrovki Osasune. Foto: EPA
Diego Godin je v svojem slogu, z visokim skokom in z glavo, popeljal Atletico v vodstvo. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je z 10 goli prevzel vodstvo na lestvici strelcev. Foto: EPA
Duje Ćop (desno)
Duje Ćop (desno) je v 78. minuti z 11-metrovke streljal čez vrata. Foto: EPA

V kazenskem prostoru je ob Joseju Gimenezu hitro padel Oriol Riera, Antonio Mateu Lahoz pa je pokazal na belo točko. Roberto Torres je ni najbolje izvedel strela z 11 metrov, vseeno pa je Oblak dobro posredoval in žogo odbil. V 36. minuti so nato Madridčani povedli, ko je kot izvedel Koke, Diego Godin pa je bil v skoku najvišji in z glavo je zatresel domačo mrežo.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport.

Že v naslednji minuti so colchonerosi povišali prednost, ko je Angel Correa prek zadnje linije žogo poslal proti Kevinu Gameiru v protinapad, francoski napadalec je po desni sam stekel proti vratom in z diagonalnim strelom matiral Nauezeta Pereza. Tik ob koncu rednega dela je veliko napako napravil Unai Garcia, ki je nespretno izgubil žogo. Yannick Ferreira-Carrasco je dobro reagiral in stekel proti vratom ter brez težav zadel za končnih 3:0.

Barca na el clasico z -6
Barcelona se je znova opekla na Anoeti, kjer je zadnjič slavila leta 2007. Sicer je prekinila niz porazov v San Sebastianu, a se vrača le s (srečno) točko proti Real Sociedadu (1:1). Pred el clasicom, ki bo v soboto, za Real Madridom zaostaja že šest točk. Barca je odigrala verjetno najslabši polčas v letošnji sezoni, ko je bila v prvem delu popolnoma nemočna. Gostitelji so narekovali ritem, bili nevarnejši in prevladovali v vseh nogometnih elementih. Prišli so do nekaj priložnosti, ki jih je ali ubranil Marc Andre ter Stegen ali pa so bili napadalci Baskov premalo zbrani v zaključkih. V vezni liniji so bili gostje brez moči. Po prvi veliki priložnosti Kataloncev, ko je nevarno meril Neymar, pa je Sociedad povedel.

V 53. minuti sta osrednja branilca Barce naredila veliko napako. Carlos Vela je zlahka prišel mimo Javierja Mascherana, a mu je strel ubranil ter Stegen, odbito žogo pa je z glavo v mrežo poslal Willian Jose, potem ko je nespretno zbijal Gerard Pique in jo je le še potisnil v lastno mrežo. Toda le šest minut pozneje se je prebudil Barcin napad. Po zaslugi individualne kakovosti so španski prvaki izenačili. Neymar je na desni v prodoru opravil z dvema domačima branilcema, podal v sredino, kjer je bil za trenutek osamljen Lionel Messi, ki je z natančnim strelom zatresel mrežo. V 76. minuti je bil Sociedad oškodovan. Vela je z imenitnim strelom stresel prečko in vratnico, žoga pa se je odbila na golovo črto in v polje. Pritekel je rezervist Juanmi in jo pospravil v mrežo, a so zaradi domnevnega prepovedanega položaja sodniki zadetek razveljavili, toda neupravičeno. Vela je vratnico zadel še v 83. minuti, ko je po tleh streljal z roba kazenskega prostora.

Gijon na pragu remija, a je Real odnesel tri točke
Zastreljana 11-metrovka hrvaškega napadalca Dujeta Ćopa v 78. minuti je obvarovala Real Madrid pred morebitno izgubo točk proti Sportingu iz Gijona (2:1). Ko je v 18. minuti Cristiano Ronaldo z drugim zadetkom na srečanju povišal na 2:0, si nihče na stadionu najbrž ni mislil, da bodo gostje četrt ure pred koncem na pragu izenačenja. Portugalec je prvič zadel že v 5. minuti z 11-metrovke po prekršku Sergia Alvareza nad Lucasom Vazquezom, drugi gol pa je dosegel v padcu z glavo. Na zadnjih štirih ligaških tekmah je zadel osemkrat, v statistiki sezone pa ima zdaj deset zadetkov in je prvi strelec La lige. Lionel Messi in Luis Suarez sta pri številki osem.

V deževnem popoldnevu so gostje iz Gijona, ki so pri dnu lestvice, znižali v 35. minuti, mrežo je po predložku Isme Lopeza zatresel Carlos Carmona. Na spolzkem igrišču je napako naredil Luka Modrić, ki mu je ukradel žogo Moi Gomez. V 78. minuti je Nacho, podajalec pri drugem golu Ronalda, v kazenskem prostoru storil prekršek nad Victorjem Rodriguezom, a je Ćop z bele točke streljal čez vrata in Realu omogočil šesto zaporedno zmago v prvenstvu. Najlepše priložnosti pri Madridčanih sta imela predtem Ronaldo in Karim Benzema. Sporting je brez zmage že deset tekem.

13. krog:
REAL MADRID - SPORTING GIJON 2:1 (2:1)
Ronaldo 5./11-m, 18.; Carmona 35.
Ćop (Gijon) je v 78. minuti z 11-metrovke streljal čez prečko.

Real Madrid: Navas, Danilo, Pepe, Ramos (72./Marcelo), Nacho, Modrić, Kovačić (81./Isco), Vazquez, James Rodriguez (72./Asensio), Ronaldo, Benzema.

Sporting Gijon: Marino, Douglas, Lillo, Jorge Mere, Amorebieta, Isma Lopez, Carmona (76./Viguera), Sergio Alvarez, Ait Atmane (81./Nacho Cases), Moi Gomez (76./Victor Rodriguez), Ćop.

Sodnik: Alejandro Jose Hernandez Hernandez

EIBAR - BETIS 3:1 (2:0)
Leon 19., Enrich 23., Kike 92.; Castro 84.
RK: Piccini 17./Betis

MALAGA - DEPORTIVO 4:3 (2:1)
Santos 21./11-m, 56., Ramirez 40., Ontiveros 92.; Borges 4., 81., Andone 81.

ESPANYOL - LEGANES 3:0 (0:0)
Moreno 47., Piatti 51., 88.

SEVILLA - VALENCIA 2:1 (0:0)
Garay 53./ag, Pareja 75.; El Haddadi 65.

VILLARREAL - ALAVES 0:2 (0:2)
Gomez 8., Camarasa 17.

OSASUNA - ATLETICO MADRID 0:3 (0:2)
Godin 36., Gameiro 37., Carrasco 90.
Oblak (Atletico), ki je branil vso tekmo, je v 14. minuti ubranil 11-m Robertu Torresu.

Osasuna: Perez, Clerc, Unai Garcia, Flano, Bonnin (46./Imanol Garcia), Oier, Čaušić, Robert Torres, Berenguer (73./de las Cuevas), Kodro (57./Riviere), Riera.

Atletico: Oblak, Juanfran, Gimenez, Godin, Hernandez, Gabi, Tiago, Koke, Correa (66./Ferreira-Carrasco), Gameiro (71./Niguez), Griezmann (84./Thomas).

Sodnik: Antonio Mateu Lahoz

CELTA VIGO - GRANADA 3:1 (2:0)
Aspas 23., Bongonda 39., Cheikh 90.; Kravets 87.