ŽNK Teleing Pomurje je uspel velik podvig: uvrstitev v Ligo prvakinj. V Nikšiću so na treh tekmah tako Pomurke dosegle dve zmagi in utrpele en poraz, skupna razlika v zadetkih pa je 9:2. Štiri zadetke je dosegla Tanja Vrabel, dva Mateja Zver ter po enega Špela Kolbl in Manja Rogan. Foto: Aleš Fevžer

Ne glede na to smo zelo zadovoljni z doseženim, kajti ni majhna stvar priti med 32 ekip v Evropi. Zato lahko samo čestitam dekletom kot tudi ostalim članom ekipe. To je velik dan za slovenski nogomet, predvsem ženski.

Štefan Kozic, direktor ŽNK Teleing Pomurje
ŽNK Pomurje
Pomurke so v zgodovini štirikrat osvojile naslov državnih prvakinj in trikrat v zadnjih treh letih. Foto: Aleš Fevžer

V Ligo prvakinj so se uvrstile vse najboljše ekipe iz osmih kvalifikacijskih skupin, napredovali sta še dve najboljši drugouvrščeni ekipi. Pomurke so se v 1/16 finala uvrstile kot druga najboljša drugouvrščena ekipa, za litovsko Gintro Universitetas.

Doslej se je edini slovenski ekipi v Ligo prvakinj uspelo uvrstiti ŽNK Krka, ki se je v izločilne boje uvrstila v letih 2004 in 2010.

Madžarke do zmage v 87. minuti
Pomurke so tekmo začele solidno, v 23. minuti pa so tudi povedle, ko je avtogol zabila Dora Papp. Šestkratnih madžarskih prvakinj zaostanek ni pretirano zmotil, hitro so se pobrale in že šest minut pozneje izid poravnale. V polno je zadela Timea Gal. Do odmora se izid ni več spremenil, v nadaljevanju pa so državne prvakinje ostale brez izključene Staše Špur, ki je po slabi uri igre prejela še drugi rumeni karton in je morala predčasno pod prhe. Madžarke so se dolgo mučile z nasprotnicami, končno jim je uspelo doseči tako želeni zadetek tri minute pred koncem, ko je bila z bele točke natančna Anita Padar.

Slovenke sta zmaga in izenačen izid peljala naprej, 1/16 finala pa so si lahko obetale tudi z minimalnim porazom in ugodnim razpletom v drugih skupinah. Na koncu se je vse srečno izteklo, zdaj čakajo na žreb parov, ki bo 22. avgusta.

Liga prvakinj, kvalifikacije, Nikšić

Skupina 3, 3. tekma:
T. POMURJE - MTK BUDIMPEŠTA 1:2 (1:1)
Papp 23./ag; Gal 29., Padar 87./11-m
RK: Špur 58./Teleing Pomurje

ŽNK Teleing Pomurje: Vrdoljak, Vrabel, Kolbl, Conjar (84./Rozmarič), Rogan, Špur, Bojčić, Tibaut, Stipančević, Nikl, Zver.

Lestvica: MTK 9 točk, T. Pomurje 6 ...

V Ligo prvakinj so se uvrstili zmagovalci 8 skupin in 2 najboljša drugouvrščena. 22 ekip je bilo že prej v 1/16 finala. Žreb bo v petek, 22. avgusta.