Slavje Bournemoutha po zmagovitem zadetku Nathana Akeja. Foto: Reuters
Jordan Henderson in Jürgen Klopp
Razočaranje Liverpoolovega kapetana Jordana Hendersona in trenerja Jürgena Kloppa. "Bournemouth je zasluženo zmagal. V odločilnem trenutku smo izgubili nadzor nad tekmo. Odprli smo jim vrata in so stekli skozi. Dosegli so nekaj lepih zadetkov. Moramo se nekaj naučiti iz tega. Takšne stvari se dogajajo," je povedal Nemec. Foto: Reuters
Marouane Fellaini
Marouane Fellaini svojega 100. nastopa za United ne bo ohranil v lepem spominu. Foto: Reuters

Zmagoviti zadetek za gostitelje je v 93. minuti dosegel Nathan Ake, ki za Bournemouth igra kot posojeni nogometaš Chelseaja.
Po prvem polčasu so gostje vodili z 0:2, potem ko sta v 20. in 22. minuti zadela Sadio Mane in Divock Origi, ki sta v angleškem prvenstvu prvič v tej sezoni začela tekmo. Podala sta Emre Can in Jordan Henderson.
V 56. minuti je Callum Wilson znižal zaostanek z 11-metrovke po prekršku Jamesa Milnerja nad mladim škotskim reprezentantom Ryanom Fraserjem, ki je na zelenico vstopil le minuto prej. A je čez osem minut Can po podaji Maneja z roba kazenskega prostora znova poskrbel za zanesljivo vodstvo Liverpoola.
Ko je kazalo, da bodo redsi mirno pripeljali tekmo do konca, pa sta 76. in 78. minuta prinesli novo veselje domačih navijačev, saj sta mrežo zatresla Fraser in branilec Steve Cook. Fraser se je pri izenačujočem zadetku izkazal tudi kot podajalec. V sodnikovem podaljšku je Ake izkoristil napako vratarja Lorisa Kariusa, ki ni ustavil Cookovega strela od daleč, odbito žogo spravil za njegov hrbet in postavil piko na i izjemnemu preobratu na južni obali Anglije.
Liverpool po prvem porazu na zadnjih 12 ligaških tekmah zdaj za vodilnim Chelseajem na tretjem mestu zaostaja štiri točke. Modri so v soboto na derbiju kroga z 1:3 premagali Manchester City.
Rdeči vragi ob zmago v 89. minuti
Everton in Manchester United sta se razšla z 1:1. Gostje so povedli v 42. minuti, ko je iz prvega strela v okvir vrat z lobom zadel Zlatan Ibrahimović, ki je kaznoval nekdanjega soigralca pri Ajaxu Maartena Stekelenburga. Ta je nespametno stekel iz kazenskega prostora. Žoga se je, preden je prečkala golovo črto, odbila od prečke in vratnice. V nadaljevanju so rdeči vragi, ki niso mogli računati na pomoč kaznovanega Wayna Rooneyja, prek Anderja Herrere še enkrat stresli okvir vrat.
Nato so se prebudili tudi gostitelji, večkrat se je moral izkazati David de Gea. V 89. minuti je rezervist Marouane Fellaini, nekdanji nogometaš moštva z Goodison Parka, takoj po vstopu na zelenico storil prekršek nad Idrisso Gueyejem in Everton je dobil priložnost za izenačenje. Z bele točke je bil natančen Leighton Baines in poskrbel, da njegovo moštvo na domačem stadionu ostaja neporaženo. United je remiziral tretjič zapored.