Vjekoslav Lokica ni znal rešiti Primorja, pred prvim izpadom iz I. slovenske nogometne lige. Foto: www.primorje-nklub.si
John Ugochukwu Ogu
Rešitelj Drave John Ugochukwu Ogu je na 25. tekmi sezone dosegel peti gol, ki je postavil piko na i dramatičnemu zaključku letošnje sezone. Foto: www.prva-liga.net
Stadion Bonifika
Kako se je razpletel zadnji krog PrveLige?
Mariborčani prejeli pokal za državnega prvaka

Primorje (41 točk) drugič zapušča I. slovensko nogometno ligo, Dravo (42 točk) čaka kvalifikacijski obračun s sosednjim Aluminijem, Koper, ki je Ptujčane prehitel zaradi boljšega medsebojnega izkupička, pa se je rešil na osmo mesto.

Pirova zmaga nad sosedi
Ajdovci so dobili severnoprimorski derbi, sosednjo Gorico so pred domačim občinstvom odpravili z 2:1, zadela sta Vladimir Milenković in Nace Kosmač. Po nujni zmagi so nogometaši Primorja čakali na novice z drugih igrišč. Koper je v Celju z dvema enajstmetrovkama Kristijana Polovanca v 2. polčasu ugnal Celje in si zagotovil obstanek.

Dva gola v sodnikovem podaljšku
Drava
je v Domžalah do zadnjih minut držala zanje ugoden izid 1:1, a samo z desetimi možmi na igrišču niso mogli preprečiti evrogola Andraža Kirma. Slovenski reprezentant je v 3. minuti sodnikovega podaljška, ko so se vsa preostala srečanja že končala, z roba kazenskega prostora zadel za 2:1. Primorje deveto, Drava deseta! A s takim razpletom se Ptujčani niso sprijaznili in že v naslednjem napadu je Doris Kelenc z natančnim predložkom našel samega Nigerijca Oguja, ki je z glavo matiral Dejana Nemca. Izbruh veselja v vrstah Drave in žalost v Ajdovščini.

Podravski obračun za PrvoLigo
Na koncu je Primorje po treh preobratih izpadlo, kar se mu je zgodilo prvič po ustanovni sezoni 1991/92. Dravo zdaj čaka kvalifikacijski obračun za popolnitev PrveLige s sosednjim Aluminijem iz Kidričevega, ki je v Spodnji Šiški z 2:1 odpravila Olimpijo, prvaka druge lige. Koprčani, ki so bili ob polčasu v najslabšem položaju, se zdaj mirno odpravljajo na dopust.

Ob polčasu slovo Kopra
Po 45 odigranih minutah bi izpadel Koper, Primorje bi igralo kvalifikacije za popolnitev PrveLige, Drava pa bi sezono sklenila na osmem mestu.

Celje ostalo brez Evrope
Velenjski Rudar je z zadetkom Denisa Grbiča ob koncu 1. polčasa v Lendavi premagal Nafto in ob hkratnem porazu Celjanov prehitel "grofe" ter se zavihtel na 3. mesto, ki v prihajajoči sezoni prinaša nastop v Evropski ligi. Rudar si je tako že v prvi sezoni po vrnitvi med najboljše priboril nastop v novooblikovanem evropskem tekmovanju, kjer bo nastopila še druga Hit Gorica.

Ljubljanska zmaga na mariborski "čagi"
V Ljudskem vrtu je več kot 5.000 gledalcev že pred tekmo z Interblockom proslavljalo osmi naslov državnega prvaka. Prešerno vzdušje v Mariboru ni zmotilo Ljubljančanov, ki so prek Zorana Zeljkoviča dosegli edini gol na tekmi. Maribor bo slovenski predstavnik v kvalifikacijah Lige prvakov.

Čez teden dni znan tudi pokalni prvak
Interblock je dobil generalko za finale Pokala Hervis, ki bo 30. maja potekal ravno v Mariboru, Ljubljančani pa se bodo za zadnjo evropsko vozovnico udarili s Koprom.