Jošt Pišek je Celju zabil dva gola, še posebej lep je bil odločilni, ko je pretekel skoraj tri četrt igrišča. Foto: www.alesfevzer.com

Celjani so doživeli šele četrti prvenstveni poraz, a že drugega proti Domžalam, ki so jih premagale drugič v spomladanskem delu. Junak uspeha je bil Jošt Pišek, ki je zadel dvakrat, vključno z izjemnim odločilnim golom v 83. minuti.

Presenečenje je še večje, ker se vse do konca prvega polčasa kaj takega ni niti slutilo. Celjani so bili boljši tekmec, obrambi gostov sta težave povzročala predvsem Jamajčan Roldo Aarons in Aljoša Matko.

Domžalčani drugič spomladi ugnali Celje

V 20. minuti sta omenjena igralca izpeljala akcijo, po kateri so domači povedli. Jamajčan je v protinapadu pobegnil po desni strani, poslal žogo pred vrata, kjer se je drugi najboljši strelec lige (15 golov) odlično znašel.

Samo tri minute pozneje sta bila Aarons in Matko protagonista nove nevarnosti, Matko je sam pritekel pred Štubljarja, že poslal žogo prek njega, vendar je zletela mimo gola.

Domžalčani so v prvem polčasu nekajkrat zagrozili le s streli Piška od daleč, v sodnikovem dodatku pa so si vendarle priigrali tudi pravo priložnost, po kotu, ki ga je izvedel Pišek, je Tilen Klemenčič s strelom z glavo zadel vratnico.

Trije goli Domžal v drugem polčasu

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Že v prvem nevarnejšem napadu drugega dela je Pišek osmešil celjsko obrambo. Sprehodil se je med branilci, nato pa z roba kazenskega prostora natančno streljal za izenačenje.

A to še ni bilo vse, kar se tiče napak domače obrambe. V 64. minuti je veliko storil vratar Matjaž Rozman, ki je po predložku z desne strani izpustil žogo, kar je izkoristil Filip Stuparević in svoji ekipi priboril vodstvo.

Takoj zatem se je fantastična priložnost za izenačenje ponudila Jegorju Prucevu, ki je bil povsem sam pred vrati, toda zelo slabo streljal, Lovro Štubljar je njegov poskus ubranil z nogo. Gostujoči vratar pa je bil v 70. minuti vendarle nemočen, potem ko je Matko z desne strani podal žogo na drugo vratnico, kjer jo je dočakal Luka Bobičanec, ki take priložnosti redko zamuja.

Sledil je še poskus Bobičanca, pa strel Žana Karničnika, velika priložnost Sundaya Adetunjija, toda Celjani gola niso dosegli, so ga pa zato gostje. Znova je vse sam postoril Pišek, ki je tekel in preigraval od svojega do tekmečevega kazenskega prostora, bil prehiter za celjske branilce, za zaključek pa je žogo mimo Rozmana poslal v mrežo.

Krznar po porazu z Domžalami: Sami smo vse zapravili

Začel Jakupović, končal Iličić

Rogaška se v Maribor ni prišla samo branit. V prvem polčasu bi lahko izkoristila dve negotovi posredovanji domačega vratarja Ažbeta Juga, strel Oliverja Kregarja v slogu Milana Osterca, je končal na vrhu prečke, toda resne priložnosti si vendarle ni pripravila.

Na drugi strani pa so jih imele vijolice že v prvem delu kar nekaj. Predvsem jih je zapravljal Hilal Soudani, ki je že v šesti minuti s strelom z roba kazenskega prostora ogrozil vratarja Ajdina Mulalića, še bližje zadetku je bil v 38. minuti, ko ni izkoristil podaje Jana Repasa z leve strani. V sodniškem podaljšku je po podaji Josipa Iličića poskusil še z glavo, toda veselje mu je preprečil Mulalić.

Zadetki s tekme Maribor - Rogaška

Goste je na začetku drugega dela načel prvi strelec lige Arnel Jakupović, ki se je po podaji Jana Repasa odlično znašel v kazenskem prostoru in iz obrata zadel daljši kot vrat gostujoče ekipe. To je bil njegov 16. gol sezone.

Vodstvo so vijoličasti povišali v 69. minuti. Mulalić je najprej preprečil avtogol Toure Diabyja, v nadaljevanju akcije pa je Jakupović podal do Soudanija, ta je s peto podaljšal akcijo, žoga je prišla do Jana Repasa, ki jo je prek vratarja poslal za golovo črto.

Na 3:0 je deset minut pozneje z bele točke povišal Iličić, potem ko je Matija Ruškovački storil prekršek nad Soudanijem.