Aluminij je zmagal šestič v letošnji sezoni. Foto: MMC RTV SLO/M. R.
Aluminij s 3:0 premagal Rudar
Pamić: Olimpija mora imeti psihične težave

Preostala tri srečanja so bila odigrana v soboto.
Olimpijo je v Stožicah v vodstvo v 19. minuti popeljal Leon Benko. Po dolgi podaji z desne strani v kazenski prostor je do žoge prišel Nemanja Mitrović in podal pred vrata, kjer je Leon Benko iz bližine žogo poslal v mrežo. V nadaljevanju sta si obe ekipi priigrali še nekaj strelov, enega nevarnejših pa je v 41. minuti sprožil Courage Pekuson, ki je malce z leve strani v kazenskem prostoru z volejem žogo poslal malo mimo nasprotne vratnice.

V uvodu drugega dela so živahneje začeli Koprčani, ki so prek Nermina Hodžića v 48. minuti prišli do obetavne akcije, a je nogometaš gostov z dobrih desetih metrov streljal preslabo za Nejca Vidmarja. Hodžić je nevarno meril še v 52. minuti, po strelu z 18 metrov in rahlem odboju od Kenana Bajrića pa je žoga končala v kotu.

Po njem pa so gosti zadeli, žogo so domači odbili le na vrh kazenskega prostora, od koder so jo Koprčani spet poslali pred vrata Vidmarja, tam je z glavo najvišje skočil Toni Datković in podal do Matica Paljka, ta pa je iz bližine izenačil. Za branilca Kopra je bil to prvi zadetek v sezoni.

V 63. minuti so bili blizu novega zadetka domači, ko je po podaji z desne strani z glavo iz bližine streljal Blessing Eleke, a je Marijan Antolović dobro posredoval. Eleke in Antolović sta se "pomerila" še v 69. minuti, po strelu z desetih metrov je bil spet uspešnejši koprski vratar, ki je odbil žogo z nogo. V 77. minuti je do strela malce zunaj kazenskega prostora prišel še Julius Wobay, a streljal prešibko in preveč po sredini, tako da je ostalo pri delitvi točk.
Tekmo so si lahko gledalci ogledali brezplačno, zbralo se jih je 7.000. Koprčani so že šest tekem brez poraza, kar je trenutno najdaljši niz med prvoligaši.

Aluminiju delo olajšala izključitev Mužka
V Kidričevem Velenjčani niso upravičili statusa ene boljših gostujočih ekip v ligi. Čeprav je Aluminij igral brez v zadnjem času njihovega najbolj "vročega" nogometaša Lovra Bizjaka, je povedel že v 7. minuti. Po hitrem protinapadu je sredi kazenskega prostora povsem sam ostal Blaž Kramer in po deveti podaji Matica Vrbanca dosegel drugi zadetek v sezoni.

V 64. minuti je drugi rumeni karton dobil Mateo Mužek in Rudar je igral le še z desetimi nogometaši. Gostitelji so številčno prednost unovčili že tri minute pozneje, ko je na robu kazenskega prostora preigraval Francesco Tahiraj in s strelom po tleh povišal na 2:0. Končni izid je v 77. minuti po samostojnem prodoru po desni strani postavil Žiga Škoflek. Le malce pred tem je na drugi strani Dominik Glavina zadel prečko.