Etien Velikonja je po veliki napaki Senada Jahića zapravil najlepšo priložnost za goste. Foto: www.alesfevzer.com
David Kašnik
Obramba Rudarja je dobro ustavila napadalce Olimpije. Na sliki David Kašnik in Leon Benko. Foto: www.alesfevzer.com
Rudar - Olimpija
Pred začetkom tekme so igralci obeh moštev pokazali rdeči karton diskriminaciji in nasilju na nogometnih zelenicah. Foto: www.alesfevzer.com
Olimpija po remiju predala vodstvo Mariboru

Vijoličasti tako prvič v letošnji sezoni vodijo v prvenstvu, medtem ko Olimpija zaostaja za točko (30:29).

Varovanci Luke Elsnerja so imeli na stadionu Ob jezeru pobudo (streli v okvir vrat 6:3, posest žoge 63:37), a so si priigrali le redke priložnosti. Ob poskusih Etiena Velikonje in Mihe Zajca se je izkazal vratar Borivoje Ristić.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport

Prvi polčas v Velenju ni navdušil
Prvo priložnost na tekmi so imeli domači, potem ko je John Mary v 5. minuti na levi strani prodrl v kazenski prostor Olimpije, a je nato streljal mimo vrat. Na drugi strani je dlani Borivoja Ristića ogrel Rok Kronaveter s prostega strela. V nadaljevanju je približno 1.000 gledalcev na stadionu Ob jezeru videlo bolj slab nogomet. Moštvi si nista priigrali večjih priložnosti. V okvir vrat sta vsako sprožili po en strel. Rudar je bil popolnoma enakovreden Olimpiji.

Ristić dobil dvoboj z Velikonjo in Zajcem
Zmaji so v nadaljevanju v 50. minuti imeli izjemno priložnost. Senad Jahić je neprevidno podal do vratarja, tako da je žogo prestregel Velikonja, ki je nato sam stekel proti Ristiću, a je ta dobil "dvoboj na štiri oči". Ristić se je znova izkazal malo pozneje, ko je s parado ubranil poskus Mihe Zajca s približno desetih metrov.

Jahić namučil Vodiška
V 67. minuti je prvič v drugem polčasu zapretil tudi Rudar. Amer Krcić je podal do Maryja na daljši vratnici, ki pa je bil za las prekratek. V 73. minuti pa je vratarja Roka Vodiška s prostega strela namučil Senad Jahić.

Eleke in Wobay nista prinesla preobrata
Pri Olimpiji sta v zadnjih 20 minutah vstopila Blessing Eleke in Julius Wobay. Varovanci Luke Elsnerja so poskušali z napadi, a jim kljub terenski premoči ni uspelo prebiti zgoščene obrambe domačih.