Milivoje Novaković je zapravil najlepšo priložnost na tekmi. Foto: Miloš Vujinović/BoBo
Maribor - Olimpija
Na tribunah se je zbralo več kot 12.000 gledalcev. Foto: Miloš Vujinović/BoBo
Vrhunci tekme MB - OLI in komentar Prašnikarja
Celje in Zavrč sta se razšla brez golov
Minimalna zmaga Rudarja na Bonifiki
Zgodovina derbijev med Mariborom in Olimpijo

čani pred večnimi tekmeci ohranjajo šest točk prednosti.

V izjemno zanimivi in živčni tekmi nobena od ekip ni želela pretirano tvegati, zato je bila igra večji del precej previdna. Gostitelji so najlepšo priložnost zapravili v 37. minuti. Akcijo je začel Željko Filipović, ki je na levi strani našel Marcosa Tavaresa, ta je žogo poslal pred gol, kjer je bil Milivoje Novaković, a je zgrešil cilj. Za Olimpijo je 15 minut prej strel zapravil Blessing Eleke.

Eleke in Novaković še enkrat neuspešna
Na začetku drugega polčasa je imel Eleke še lepšo priložnost. Z desne strani je lepo preigral Marka Šulerja, a nato meril prek domačih vrat. Pri gostiteljih je imel Novaković še eno priložnost, ko je streljal z glavo, a je bil vratar Nejc Vidmar spet na mestu.

Zajc se je lepo obrnil, a zgrešil
Vodilna ekipa prvenstva je bila najbližje zadetku v 63. minuti, ko je Miha Zajc na robu kazenskega prostora mojstrsko sprejel žogo, se obrnil in ustrelil proti vratom, a je žoga švignila mimo.

Stadion je bil poln
Ljudski vrt je bil nabit do zadnjega mesta, saj se je zbralo 12.160 gledalcev. Čeprav gre za najboljši ekipi letošnjega prvenstva, sta obe ekipi zamenjali trenerja. Olimpija je to storila po koncu jesenskega dela, Maribor (sicer že drugič v sezoni) pa pred nekaj dnevi.

Novaković prvič za Maribor
Milivoje Novaković
je prvič igral v dresu Maribora, na drugi strani Danka Lazovića še ni bilo v zelenem kadru.

Na preostalih tekmah edini gol dal Bolha
V derbiju začelja je Rudar v gosteh premagal Koper z 1:0. Edini zadetek je bil dosežen v 22. minuti. Z desne strani je bil izvajan prosti strel, žoga se je odbijala in prišla na noge Klemenu Bolhi, ki je bil natančen iz bližine. Na uvodni tekmi kroga med Celjem in Zavrčem sta mreži mirovali.