Benjamin Verbič letos blesti v celjskem dresu. Dosegel je že devet golov in šest podaj. Foto: www.alesfevzer.com
Verbič v 83. minuti zadel za zmago Celjanov

z 0:1 dobili gostje. Olimpija je z 2:1 klonila v Kopru. Maribor je bil s 4:1 boljši od Radomelj, Rudar pa s 7:2 od Zavrča.

Edini strelec na razmočenem igrišču v Domžalah je bil Benjamin Verbič v 83. minuti. Marko Jakolić je bil pri žogi na desni strani. Podal je na prvo vratnico, kjer je s peto vratnico zadel Blaž Vrhovec, žoga pa se je odbila do Verbiča, ki je bil spretnejši od Gabra Dobrovoljca in žogo poslal v prazno mrežo.
Napadalec Domžal Benjamin Morel je v 17. minuti streljal z več kot 20 metrov, žoga pa se je od Blaža Vrhovca odbila v vratnico. V 29. minuti je Slobodan Vuk z dobrih desetih metrov zadel prečko. Malce pred koncem tekme je moral z igrišča Vrhovec, ki je dobil drugi rumeni karton zaradi prekrška nad Dobrovoljcem. Gostitelji so sicer nastopili precej oslabljeni, Celjani pa so niz neporaženosti podaljšali na 22 tekem in se Domžalam na lestvici približali na štiri točke.

Burgič ob koncu zastreljal 11-metrovko
Luka Koper je na Bonifiki prekinila niz treh porazov. Prvo pravo priložnost so imeli kanarčki v 8. minuti, vendar je Hrvoje Spahija po napaki popravil svojo nespretno podajo in žogo po strelu Mitje Lotriča izbil z golove črte. Kljub neprepričljivi igri so v 43. minuti povedli Ljubljančani. Po domiselni kombinaciji Andraža Šporarja in Aleksandra Rodića je ta zadel osamljen pred koprskim vratarjem. V 56. minuti je Olimpija ostala brez Rodića, ki je prejel drugi rumeni karton.
Številno premoč so gostitelji izkoristili v 73. in 82. minuti. Najprej se je po visoki podaji v kazenski prostor in neodločnem posredovanju Aleksandra Šelige najbolje znašel Miha Gregorič in iz kar težkega položaja s strani iznajdljivo iz obrata žogo v mrežo poslal mimo kar nekaj nog. Tri točke Kopru je v 82. minuti zagotovil Lotrič po globinski podaji Mateja Pučka. V 98. minuti so imeli zeleno-beli priložnost za izenačenje, a je Miran Burgič z 11-metrovke streljal mimo vrat, potem ko je Denis Šme zrušil Spahijo.
Bohar zadel dvakrat ...
Radomlje bi v Ljudskem vrtu v 9. minuti lahko povedle, a je Janez Zavrl po prekršku Marka Šulerja nad Dušanom Stoiljkovićem z 11-metrovke meril mimo vratnice. Maribor je povedel v 26. minuti, ko je Damjan Bohar z desetih metrov v mrežo pospravil odbito žogo. Po podobni akciji je že minuto pozneje Marcos Tavares povišal na 2:0. V 33. minuti je bilo že 3:0. Tavares je prodiral in podal, zadel pa je Sintayehu Sallalich. Bohar je v 58. minuti po samostojnem prodoru postavil izid 4:0, za končni izid pa je v 70. minuti poskrbel Zavrl z glavo.
... prav tako Firer in Džinić
V Velenju je Ante Mrmić po petih prejetih zadetkih v prvem polčasu v drugem delu mesto med vratnicama Zavrča prepustil Marku Raniloviću. Dvakratna strelca za Rudar sta bila Ivan Firer in Elvedin Džinić. V nedeljo se bosta v Novem mestu srečali še Krka in Gorica.

Gorica zmagala v Novem mestu
20. krog se je končal v Novem mestu, kjer je Gorica z 0:2 premagala Krko. V 27. minuti je po podaji z desne strani zadel nekdanji mladinec Juventusa Simone Napoli, potem ko je le nekaj trenutkov prej Luka Majcen zapravil 11-metrovko. Majcen je "napako" popravil v 54. minuti, ki je odbito žogo (po strelu Alena Džuzdanovića) pospravil v mrežo. Prvenstvo se bo nadaljevalo 21. februarja.