Nogometaši Liverpoola se veselijo največje zmage v letošnji sezoni. Foto: Reuters
Alex Oxlade-Chamberlain je v deveti minuti popeljal Liverpool v vodstvo. Foto: EPA
Pep Guardiola je čestital Jürgenu Kloppu. City je izgubil prvič po lanskem aprilu. Foto: Reuters
Jordon Ibe je Bournemouthu zagotovil tri točke. Foto: Reuters

53.285 gledalcev na Anfieldu je videlo izjemno predstavo. Redsi so se povzpeli na tretje mesto in nadaljujejo serijo odličnih izidov. Izbranci Pepa Guardiola imajo še vedno 15 točk naskoka pred mestnim tekmecem Unitedom, ki bo v ponedeljek gostil Stoke.

Liverpool je odlično začel tekmo in že v deveti minuti povedel. Fabian Delph je ob Robertu Firminu na svoji polovici izgubil žogo, do katere je prišel Alex Oxlade-Chamberlain, ki jo je popeljal proti kazenskemu prostoru, nato pa z desne strani z diagonalnim strelom matiral Edersona, ko je zadel malo mrežico.

Še pred polčasom so gostje izenačili. Walker je z dolgo diagonalno podajo prenesel žogo povsem na levo stran, kjer je Leroy Sane švignil mimo Josepha Gomeza, ki je šel v prazno. Izvrstni nemški krilni napadalec je nato v kazenskem prostoru še preigral Joela Matipa, nato pa z močnim strelom ob vratnici premagal Lorisa Kariusa, ki ni najbolje posredoval.
Sanjskih devet minut za Liverpool
V 59. minuti je Oxlade-Chamberlain lepo podal v prazen prostor, Roberto Firmino se je otresel Johna Stonesa in z mojstrskim lobom ukanil Edersona, ki je zapustil vrata. Gostitelji so dobili silovit zalet. Dve minuti zatem je Mohamed Salah podal do Sadia Maneja, ki je s 15 metrov z levico poslal žogo pod prečko. V 68. minuti je Ederson zelo slabo izbil žogo izpred svojih vrat, poslal jo je naravnost do Salaha, ki je z lobom s 40 metrov povišal na 4:1. Evforiji na Anfieldu ni bilo videti konca.
Gündogan poskrbel za napeto končnico
Guardiola je v 71. minuti v igro poslal Bernarda Silvo, ki je znižal na 4:2 šest minut pred koncem z močnim strelom z levo nogo z desetih metrov. Na vrsti so bile še štiri minute sodnikovega dodatka. V 91. minuti je Sergio Agüero z leve strani podal pred vrata, Ilkay Gündogan si je žogo ustavil s prsmi in jo s petih metrov potisnil v mrežo. Zadnjo priložnost je imel Agüero, ki je po podaji Kevina de Bruyneja s prostega strela z glavo zadel zunanji del mreže, a je bil tudi v prepovedanem položaju.

Guardiola: Premier liga še ni odločena
"Vse smo imeli pod nazorom pri izidu 1:1. Nismo unovčili priložnosti in zelo na hitro smo se znašli v zaostanku z 1:4. Ko smo prejeli zadetek, se nismo uspeli pobrati. Popolnoma normalno je, da smo enkrat morali izgubiti. Na vsaki novinarski konferenci so mi novinarji zatrjevali, da je Premier liga že končana. No, zdaj vidite, da še ni odločena. Liverpool si je zaslužil zmago. Vedno je težko igrati na Anfieldu in še posebej proti ekipam, ki jih vodi Jürgen Klopp," je pojasnil Guardiola.

Preobrat Bournemoutha proti Arsenalu
Arsenal je na gostovanju v Bournemouthu igral brez poškodovanega Mesuta Özila in Alexisa Sancheza, ki je v igri za prestop v Manchester, bodisi k Cityju bodisi k Unitedu. Odsotnost dveh ključnih mož se je topničarjem močno poznala. V 52. minuti so vendarle matirali domačo obrambo, ko je Alex Iwobi z globinsko podajo žogo poslal za hrbet nasprotni obrambi. Hector Bellerin je pobegnil po desni strani. Katalonski branilec se je znašel iz oči v oči z Asmirjem Begovićem. Žoga je zadela bosanskega vratarja, a se je odbila v mrežo.

Toda sledil je preobrat. V 70. minuti je Ryan Fraser, potem ko si je izmenjal na sredini dvojno podajo z Lysom Moussetom, z desne podal natančen predložek pred vrata, kjer je ob slabem posredovanju gostujočih branilcev in vratarja Petra Čecha Callum Wilson izenačil. Štiri minute pozneje je Wilson sprejel žogo v kazenskem prostoru in jo prepustil Jordonu Ibeju, ki je zabil prvi premierligaški gol za češnje.