Daniel Sturridge je bil junak na Anfieldu. Foto: Reuters
Alex Oxlade-Chamberlain
Alex Oxlade-Chamberlain je dosegel oba zadetka na stadionu Emirates. Foto: Reuters

Napadalec je obsedel na klopi ob sobotni zmagi nad West Bromwichem z 2:1. Jürgen Klopp je naredil številne spremembe v moštvu. Tudi trener gostov Mauricio Pochettino je zelo premešal postavo, igralo je osem nogometašev, mlajših od 23 let.

V 10. minuti so gostje strel Marka Grujića ustavili, žoga pa se je odbila do Sturridgea, ki je iz bližine zatresel mrežo. V 54. minuti je Georginio Wijnaldum našel Sturridgea, ki je stekel sam proti vratom in z levico matiral Michela Worma.

Tottenham je bil v izgubljenem položaju, a četrt ure pred koncem je Lucas Leiva podrl Erika Lamelo, ki je bil s hrbtom obrnjen proti vratom. Kakšnih 15 metrov od gola je zelo hitro padel in Jonathan Moss je pokazal na belo točko. Vincent Janssen je bil natančen z levico. Tri minute pred koncem je razigrani Sturridge zavrtinčil žogo in bil blizu hat-tricka, a je Vorm žogo odbil v prečko.

Zenga po treh mesecih zapušča Wolverhampton
Nekdanji italijanski reprezentančni vratar Walter Zenga je zaradi slabih izidov izgubil trenersko službo pri ekipi Wolverhampton Wanderers, ki igra v drugi angleški ligi. Klub je šele na 18. mestu med 24 ekipami. Na 14 tekmah so volkovi zbrali le štiri zmage.

Za glavnega trenerja so 56-letnega Italijana pred tremi meseci postavili novi kitajski lastniki kluba. Zenga je kot aktivni igralec zbral 58 nastopov za Italijo, branil je tudi na svetovnem prvenstvu v domovini leta 1990, ko je bila Italija na koncu tretja. Kot trener je zamenjal številne klube, vodil je Steauo iz Bukarešte, Crveno zvezdo, Catanio, Palermo in Sampdorio.